Trwa II Ogólnopolski Festiwal Twórczości Przemysława Gintrowskiego "Pamiątki"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 14:05
W dniach 10-12 lipca w Kołobrzegu odbywa się II Ogólnopolski Festiwal Twórczości Przemysława Gintrowskiego "Pamiątki". Celem Przeglądu jest podtrzymanie pamięci o dorobku i postaci artysty oraz kultywowanie spuścizny artystycznej Przemysława Gintrowskiego wśród różnych grup wiekowych i społecznych.
II Ogólnopolski Festiwal Twórczości Przemysława Gintrowskiego Pamiątki
II Ogólnopolski Festiwal Twórczości Przemysława Gintrowskiego "Pamiątki"Foto: Mat.promocyjne

W programie znajdzie się szeroka gama prezentacji artystycznych i wydarzeń interaktywnych: konkurs piosenki, koncerty i spektakle słowno-muzyczne oraz projekcje filmowe.

- Byłem na tym festiwalu już w zeszłym roku i uważam, że był to jeden z najlepszych festiwali, które odbywają się w Polsce w letnim sezonie. Mam nadzieję, że podobnie będzie i dziś - mówi w "Muzycznej Jedynce" w Programie 1 Polskiego Radia dziennikarz radiowej Jedynki Paweł Sztompke, który jest współprowadzącym festiwalu. 

Meldujemy - wszystko jest na swoim miejscu 😉

Opublikowany przez Pamiątki. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego Czwartek, 9 lipca 2020

Pierwszego dnia Przeglądu (w piątek 10 lipca) w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta zaprezentuje się 20 zakwalifikowanych wykonawców, którzy wezmą udział w konkursie głównym na interpretację dwóch piosenek z dorobku Przemysława Gintrowskiego.

- Do konkursu może przystąpić każdy, kto kocha piosenki bardów, kto szanuje piosenki Gintrowskiego, kto może pamiętać ten czas, ale nie musi... Nie ma żadnej granicy wieku - zaznacza Paweł Sztompke. 

Tak przedstawia się lista uczestników konkursu w ramach Przeglądu "Pamiątki" 🏅 Transmisja LIVE z przesłuchań konkursowych na fanpage'u patrona medialnego Przeglądu MiastoKolobrzeg.pl - zapraszamy od 16! 📺

Opublikowany przez Pamiątki. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego Piątek, 10 lipca 2020

Po konkursie widzowie będą mogli zobaczyć specjalnie przygotowany koncert "Kamienie" z muzyką Przemysława Gintrowskiego do tekstów Jerzego Czecha, w którym wystąpią aktorzy: Wojciech Brzeziński, Olga Szomańska, Katarzyna Ucherska, Marcin Kołaczkowski, Marcin Januszkiewicz, Maciej Hązła z towarzyszeniem muzyków: Hadriana Filipa Tabęckiego, Mariusza Jeki, Piotra Malickiego i Grzegorza Bożewicza.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:


Posłuchaj
05:00 _PR1_AAC 2020_07_10-13-26-10.mp3 Paweł Sztompke o II Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Przemysława Gintrowskiego "Pamiątki" (Muzyczna Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Paweł Sztompke (dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki)

Data emisji: 10.07.2020 

Godzina emisji: 13.26

kh

Czytaj także

"Gintrowski - A jednak coś po nas zostanie..."

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 13:51
9 maja w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbędzie się koncert poświęcony twórczości Przemysława Gintrowskiego. 
rozwiń zwiń