"Lubię... specjalne okazje". Krystyna Prońko wydała nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 15:40
Krystyna Prońko w "Muzycznej Jedynce" opowiedziała o swojej nowej płycie "Lubię... specjalne okazje", która zawiera piosenki premierowe oraz nowe aranżacje kilku piosenek wokalistki sprzed lat, które nie były upublicznione.  
Krystyna Prońko
Krystyna ProńkoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
12:19 2020_07_09 13_23_20_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Krystyna Prońko o nowym albumie "Lubię... specjalne okazje" (Muzyczna Jedynka)

 

23 czerwca pojawiła się w sprzedaży nowa płyta Krystyny Prońko - "Lubię… specjalne okazje…". Album zawiera 16 piosenek w tym dwie wersje skrócone. 

Wokalistka na antenie Programu 1 Polskiego Radia zdradza, do czego nawiązuje tytuł płyty. - Dwie piosenki z mojej nowej płyty z pasującym do siebie tytułem stały się tytułem całej płyty - mówi Krystyna Prońko. 


źródło: Krystyna Prońko Oficjalny Kanał/Youtube 


Płyta jest zróżnicowana stylistycznie, czasem popowa, czasem eklektyczna. Repertuar płyty składa się przede wszystkim z nowych utworów oraz na nowo zaaranżowanych, zmienionych brzmieniowo kilku piosenek niespopularyzowanych, chociaż wcześniej nagranych.

50-lecie pracy artystycznej 

Płyta "Lubię… specjalne okazje…" jest albumem o dość wymownym tytule, bowiem rok 2020 jest rokiem szczególnym dla artystki, ponieważ wypada w nim 50 lat pracy artystycznej. - Nie przywiązuję do jubileuszu większego znaczenia, jest to skromna płyta wydana bez większego szumu, ale jest inna okazja specjalna, czyli 50-lecie Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych - mówi Krystyna Prońko. 

źródło: Krystyna Prońko Oficjalny Kanał/Youtube 

W rozmowie z Marią Szabłowską artystka zdradza, że stara się dobierać repertuar, w którym czuje się dobrze. - Lubię taką muzykę, która sprawia mi przyjemność. Najpierw muszę stwierdzić, czy to zaśpiewam i czy dana piosenka pasuje do moich pomysłów wykonawczych. Nie mam ochoty śpiewać wszystkiego - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Krystyna Prońko 

Data emisji: 9.07.2020 r. 

Godzina emisji: 13.23

mat. prasowe/ans 


Czytaj także

Andrzej Kuryło: poznałem Zbyszka Wodeckiego w bardzo trudnych dla niego czasach

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 16:58
W dorobku Andrzeja Kuryły, jak się ocenia, jest ponad 500 nagranych piosenek z jego tekstami. Tworzył dla wielu znanych polskich artystów m.in. dla Zbigniewa Wodeckiego. Andrzej Kuryło na antenie Programu 1 Polskiego Radia wspominał zmarłego piosenkarza oraz opowiedział o nowo powstałej piosence "Na odległość" i współpracy z Felicjanem Andrzejczakiem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

20. rocznica śmierci Władysława Szpilmana. Wspominamy wielkiego pianistę i kompozytora

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 14:59
6 lipca 2000 roku, zmarł Władysław Szpilman, kompozytor i pianista, autor muzyki do prawie pięciuset piosenek. Był twórcą niezapomnianych przebojów, jak: "Czerwony autobus", "W małym kinie", "Nie wierzę piosence", czy "Tych lat nie odda nikt" i "Jutro będzie dobry dzień". Przez kilkadziesiąt lat związany z Polskim Radiem.
rozwiń zwiń