"Zasięg był kolosalny". Niezwykły koncert ku czci św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 13:50
W 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły blisko 40-stu znakomitych artystów z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii połączyło się by oddać hołd Wielkiemu Polakowi. Koncert, który z powodu pandemii odbył się w wersji online, został przeniesiony z 17 maja na 21 czerwca 2020 roku. 
Jan Paweł II
Jan Paweł II Foto: giulio napolitano/Shutterstock.com

Świadectwo życia Jana Pawła II nadal porusza serca i umysły milionów ludzi na całym świecie. Nauka głoszona przez Ojca Świętego była przepełniona optymizmem. Dzisiaj w dobie pandemii Covid-19 tego optymizmu bardzo nam potrzeba. Koncert jest pierwszym na tak dużą skalę projektem, który łączy Polaków na całym świecie.

Posłuchaj
05:31 _PR1_AAC 2020_07_07-13-25-40.mp3 Niezwykły koncert ku czci św. Jana Pawła II (Muzyczna Jedynka)

 

W "Muzycznej Jedynce" o przedsięwzięciu mówiła choreografka i tancerka - Zofia Rudnicka, która uczestniczyła w przygotowaniach do koncertu. - To był pomysł pani Jolanty Wodiczko, która jest prezesem Fundacji Kultury i Sztuki. Ze względu na głęboką pandemię został on przeniesiony z 17 maja i odbył się 21 czerwca tego roku - informowała gość audycji. 


źródło: JP2 Concert/Youtube


W programie koncertu znalazła się muzyka sakralna i klasyczna w ciekawych wykonaniach, m.in. Ave Maria F. Schuberta, pieśń istotna dla kultu Maryjnego i Maryi, której Jan Paweł II zawierzył swoje życie.  Utwór wykonała solistka Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Angel Joy Blue. - W koncercie wystąpiło sześć solistek z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W innej sytuacji myślę, że nikogo nie byłoby stać na zaangażowanie w jednym koncercie tylu wspaniałych artystów - podkreśliła Zofia Rudnicka. 

Wystąpili również soliści z Polskiej Opery Narodowej: Aleksandra Olczyk wykonała Pie Jesu a Rafał Bartmiński "Znasz Li ten Kraj" S. Moniuszki, rzadko wykonywany utwór „Módl się o duszo moja” z Mszy Polskiej Jana Maklakiewicza.

Polacy na całym świecie 

Koncert połączył Polaków na całym świecie. "Światło, które zapalił Jan Paweł II nigdy nie powinno być zgaszone". - Zasięg był kolosalny, koncert dotarł do Polonii na całym świecie a może dotrzeć do katolików i wyznawców papieża Jana Pawła II, którego pokochał cały świat - powiedziała Zofia Rudnicka. 

>>>Zobacz Serwis poświęcony św. Janowi Pawłowi II

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke 

Gość: Zofia Rudnicka (tancerka, choreografka) 

Data emisji: 7.08.2020 r. 

Godzina emisji: 13.25

mat. prasowe/ans Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka sakralna i klasyczna. Dziś koncert online z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 12:20
Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II blisko 40 artystów wspólnie odda hołd wielkiemu Polakowi. W programie specjalnego koncertu online znalazła się muzyka sakralna i klasyczna. 
rozwiń zwiń