Nika Grann: poczucie wolności jest zawsze atrakcyjne

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 17:14
- Umiłowanie wolności, życia tu i teraz oraz chwytanie dnia, czyli carpe diem - tak Nika Grann opisuje w Programie 1 Polskiego Radia swój najnowszy singiel "Dzieci Kwiaty". Wokalistka czerpie inspiracje z ery hipisów oraz lat 60. i 70. Co uważa za najważniejsze w tym nurcie popkultury? 
Nika Grann
Nika GrannFoto: Nika.Grann/mat. prasowy

"Dzieci Kwiaty" to już trzeci singiel Niki Grann. Jest to energetyczna, rock & rollo'wa piosenka, która muzycznie nawiązuje do ery hipisów. A jak przyznaje piosenkarka, od dziecka interesuje się tą kulturą.


Posłuchaj
12:14 2020_07_10 14_20_51_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Nika Grann - jaka jest jej nowa piosenka? (Muzyczna Jedynka)

Dzieci kwiaty były myślą przewodnią

- Poczucie wolności jest dla człowieka zawsze atrakcyjne i to dzieci kwiaty są myślą przewodnią tego nurtu popkultury. Umiłowanie wolności, życie tu i teraz, chwytanie dnia, czyli carpe diem są dzisiaj bliskie wielu osobom, a już na pewno młodym ludziom - tłumaczy Nika Grann.

Nika Grann przyznaje, że nurt hipisów ma także swoją mroczną stronę, jaką są narkotyki. Artystka jednak z nią nie identyfikuje się. - To nie są rzeczy, które są bliskie (…). Ten nurt miał wiele fajnych i cudnych rzeczy związanych z naturą, przyrodą i poszanowaniem przyrody, ludzi i drugiego człowieka - dodaje.

Opublikowany przez Nika.Grann Piątek, 3 lipca 2020

Kiedy płyta?

Koronawirus odcisnął swoje piętno na pracach związanych z wydaniem płyty.

- Kiedy pojawiła się pandemia, myślałam, że to przyspieszy moje działania artystyczne, ale jednak popadłam w lekki marazm w związku z tym, co się wydarzyło. Nie widziałam też perspektyw tego jak to wszystko będzie wyglądało i jak się skończy. Nadal trochę jesteśmy w takim letargu, więc przez chwilę trochę mnie to przyblokowało, pomimo że powstały jakieś szkice, które dalej wypełnią płytę - twierdzi Nika Grann.

Wokalistka zapewnia jednak, że wraca do siebie i ma nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się przygotować cały materiał na album. - Już jest sporo tego materiału, ale to jeszcze nie wszystko - słyszymy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Nika Grann (wokalistka)

Data emisji: 10.07.2020 

Godzina emisji: 14.20

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Asanov z PIERSI: jesteśmy spragnieni kontaktu z publicznością

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 14:20
- Postanowiliśmy z zespołem nagrać piosenkę specjalnie dla tych twardych ludzi, którzy są morsami i których nie trzymają się żadne COVID-y - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Asanov. Dlaczego zespół Piersi tak dobrze wspomina morsy znad Bałtyku i postanowił zrobić z nimi "Balangę"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Majewski pracuje nad debiutancką płytą. "Słuchacze nadadzą jej kierunek"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 17:28
Rafał Majewski był jednym z największych objawień programu X-Factor. Teraz wraca na scenę z pierwszym singlem i materiałem na debiutancki album. - Jesteśmy na etapie ostatnich szlifów muzycznych - zapowiada w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń