Igor Herbut o nowej płycie: cały czas uczę się być wdzięczny

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 15:43
Wokalista zdradza, że piosenka "Wdzięczność" z jego solowego albumu "Chrust" to list w charakterze utworu, skierowany do słuchacza i do samego siebie. - Uczę się, żeby wrodzona łapczywość nie gryzła się z wdzięcznością i staram się być coraz lepszy - mówi Igor Herbut.
Igor Herbut z zespołu LemON
Igor Herbut z zespołu LemONFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Piosenkarz uważa, że trudna sytuacja, w jakiej obecnie jesteśmy w związku z pandemią koronawirusa uwypukliła istotne elementy naszego życia i przewartościowała jego postrzeganie. - Nasze wyobrażenia o czymś, co być może potrzebujemy, co nam stworzy być może większe szczęście zostały zepchnięta na bok, a zobaczyliśmy to, co naprawdę jest istotne - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia.


Posłuchaj
10:18 2020_07_13 14_23_10_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Igor Herbut o swej solowej płycie (Muzyczna Jedynka)

 

Igor Herbut wydał płytę w momencie, w którym większość artystów zdecydowała się przesunąć premiery ich wydawnictw, bo cała formuła promocyjna w czasie pandemii nie działa, oprócz kanałów internetowych. - Zrobiłem to z premedytacją, bo uważam, że to dobra płyta - mówi  piosenkarz. Zadbał o warstwę techniczną, warstwę muzyczną, tekstową, produkcji, aranżacji, wokalną. Zapewnia, że wiele serca włożył w te płytę. - Chciałbym, żeby ta płyta dotarła do słuchacza, żeby mógł się z nią zapoznać, posłuchać, wziąć oddech, 74 minuty chyba warte uwagi - podkreśla artysta.

 Igor Herbut/Youtube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Igor Herbut (muzyk, wokalista)

Data emisji: 13.07.2020 

Godzina emisji: 14.23

ag

Czytaj także

Igor Herbut: Bartne to taki piękny koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 18:37
- Członkowie naszego zespołu pochodzą z różnych kręgów etnicznych, ale staramy się znaleźć wspólny kolor i bardzo lubimy przypadek, który wytwarza się w czasie grania - mówi Igor Herbut  z LemON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Herbut: uważam, że miłość jest wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 12:02
- Nie do końca to wiedziałem i drwiłem z takiej myśli, ale teraz uważam, że jest wszystkim i warto o nią walczyć – mówił Igor Herbut. Muzyk stworzył piosenkę do filmu "Miłość jest wszystkim". Produkcja właśnie wchodzi do kin.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Herbut: każdy znajdzie swoje interpretacje "Ro"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 17:23
- Wypuszczając utwór "Ro", spotkałem się z komentarzami, że LemON poszedł w tę stronę. Nie. LemON to jest LemON, a Igor Herbut to Igor Herbut. Chciałbym, żeby to było jasne. Zresztą to też nawet słychać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Igor Herbut, który wydał nowy singiel zapowiadający album "Chrust".
rozwiń zwiń