Widowisko muzyczne na podstawie tomiku poezji "Janowska"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 17:43
Nagradzany tomik wierszy Michała Zabłockiego "Janowska" stał się kanwą widowiska, którego internetowa premiera zaplanowana jest na październik. Wydarzenie będzie połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz Szlachetnej Paczki, a  zebrane fundusze zostaną przeznaczone na likwidację skutków pandemii. W muzycznym spektaklu weźmie udział gwiazdorska obsada. 
Lina Janowska
Lina JanowskaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Widowisko wystawiane będzie przez Teatr Rozrywki w Chorzowie, a na scenie plejada gwiazd, choć tak się złożyło, że to mężczyźni - Kuba Badach, Maciej Balcar, Konrad Imiela, Maciej Miecznikowski, Czesław Mozil, Janusz Radek, Grzegorz Turnau, Sławek Uniatowski i nie wykluczone, że do zespołu dołączą bracia Golcowie. Niektórych artystów Alina Janowska zdołała poznać osobiście.


Posłuchaj
18:34 2020_07_16 14_24_42_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Widowisko według tomiku poezji "Janowska" (Muzyczna Jedynka)

 

- Wszystko to są wykonawcy, z którymi, i którzy zgodzili się wziąć udział w tym przedsięwzięciu - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia. Wspomina, że pierwszy sygnał do wystawienia widowiska dał Grzegorz Turnau, który zauważył, że w tomiku "Janowska" tkwi - jak to ujął - spektaklowa energia. Michał Zabłocki przyznaje, że zgromadzenie tylu gwiazd na scenie jest raczej jednorazowe, ale widowisko ma być grane cyklicznie, bo tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w spektaklu zastąpią artyści Teatru Rozrywki. Więcej szczegółów na facebookowym profilu Michała Zabłockiego "Pracownia piosenki".

. .

Z kolei 22 sierpnia premiera w streamingu musicalu Bracka 1981 do libretta Michała Zabłockiego z muzyką Grzegorza Turnaua.

Posłuchaj całej rozmowy w trakcie której zabrzmiała premierowo piosenka "Czekając na gościa" w wykonaniu sióstr Szlachta.

Siostry Szlachta/Youtube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Michał Zabłocki (poeta, autor tekstów piosenek, reżyser)

Data emisji: 17.07.2020 r. 

Godzina emisji: 14.24

ag

Czytaj także

Alina Janowska pisana wierszami syna

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 16:37
 - Od dłuższego czasu zastanawiałem się jak ugryźć temat "Janowska". Z prozą nie było mi po drodze, bo nie układało mi się w zdaniach długich i zawiłych - mówi poeta Michał Zabłocki, prywatnie syn znanej aktorki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka dla Aliny Janowskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 17:04
Michał Zabłocki to syn Aliny Janowskiej. Napisał dla niej książkę. To poetycka książka składająca się z 33 wierszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie jak film" - reportaż Jakuba Tarki o Alinie Janowskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 12:56
Alina Janowska zmarła w listopadzie 2017 roku. Pochodziła z rodziny o muzycznych tradycjach. W czasie wojny skończyła szkołę tańca Janiny Mieczyńskiej.
rozwiń zwiń