Anna Jurksztowicz. "Jestem taka sama" - nowa płyta z przesłaniem

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 16:56
Jesienią, 4 września, artystka wydaje nową płytę "Jestem taka sama". Płyta zawiera kilka przesłań. - To przede wszystkim kobiecość, obecna na każdej płycie, ale tutaj ujęta w sposób nowoczesny - zdradza piosenkarka.
Anna Jurksztowicz
Anna JurksztowiczFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

Płyta jest świadectwem świadomości artystycznej i życiowej, ale też dojrzałości w różnych wymiarach. Na płycie jest kilka duetów miłosnych. - Chciałam zaśpiewać z różnymi wokalistami - wyjaśnia. Jednym z nich jest Andrzej Piaseczny, z którym zaśpiewała piosenkę "Kochanie, ja nie wiem".


Posłuchaj
10:27 2020_07_17 14_21_43_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Anna Jurksztowicz o jej nowej płycie (Muzyczna Jedynka)

 

Anna Jurksztowicz śpiewa już 35 lat. W 1985 roku na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu  wykonała nagrodzoną w Debiutach piosenkę "Diamentowy kolczyk", która zapewniła jej rozpoznawalność, choć wcześniej też już występowała. - To był mój wielki debiut jako solistki, bo wcześniej też występowałam, ale to było w zespołach - mówi w "Muzycznej Jedynce".

Wspomina, że w tamtych czasach ogromne znaczenie miały takie rzeczy, jak jakość piosenki, jej wartość artystyczna w sferze muzycznej i literackiej. Zapewnia, że pilnuje tego do dzisiaj i tak jest na nowej płycie.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Anna Jurksztowicz (wokalistka)

Data emisji: 17.07.2020 

Godzina emisji: 14.21


ag

Czytaj także

Anna Jurksztowicz śpiewająco pisze o jedzeniu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 16:15
Autorka takich hitów, jak "Stan pogody" czy "Diamentowy kolczyk" niedawno wydała książkę "IQchnia, czyli jak inteligentnie jeść i pić". - Trudno dziś mądrze kupować jedzenie, bo warzywa są z pestycydami, mięso z antybiotykami, ryby z metalami ciężkimi - przyznaje autorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jurksztowicz: dziś piosenki są zupełnie inne niż kiedyś

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 16:53
Wokalistka ubolewa, że współczesna piosenka bardzo zmienia się. - Następuje totalne uproszczenie. A w moich piosenkach jest normalnie. Normalna linia wokalna, melodia, rytm i może jakiś nastrój - mówi w audycji "Już taka jestem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jurksztowicz: ludzie doceniają akcje charytatywne

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 15:30
Anna Jurksztowicz będzie gwiazdą koncertu na finał akcji Choinki Jedynki. Razem z innymi artystami malowała prace na aukcję konkursu, a w sobotę 28 grudnia zaśpiewa dla słuchaczy, bo koncert będzie transmitowany od godziny 17.00.
rozwiń zwiń