"Z wyjątkiem nas" - Natalia Kukulska prezentuje kolejną odsłonę nowego albumu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 16:50
Płyta "Czułe struny" będzie miała swoją premierę 28 sierpnia. Po świetnie przyjętym, zarówno przez fanów wokalistki, jak i miłośników muzyki klasycznej, utworze "Czułe struny [Polonez As-dur]", artystka prezentuje kolejną odsłonę albumu. "Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]". To kompozycja Fryderyka Chopina, w aranżacji Krzysztofa Herdzina, do której słowa napisała Mela Koteluk.
Natalia Kukulska
Natalia KukulskaFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Posłuchaj
13:19 2020_07_27 14_30_09_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Natalia Kukulska o nowej odsłonie "Czułych strun"

 

- Mela Koteluk jest dla mnie wyjątkową osobą, bo to co robi jest bardzo osobliwe, jej twórczość wydaje się niezwykle ciekawa i oryginalna - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Kukulska. 

Etiuda E-dur to jedna z najpiękniejszych melodii Fryderyka Chopina. - Melodia jest niezwykle śpiewna. (...)  Tutaj przy okazji tego mojego albumu staraliśmy się wyłuszczyć tę melodię, którą da się zaśpiewać i właśnie do niej dołożyć słowa, a kluczem w zasadzie były tylko emocje - podkreśla Natalia Kukulska. 

Obraz, który powstał do tego utworu ukazuje symbolicznie upadek i tęsknotę za pięknem, dewaluację wartości i osamotnienie w odczuwaniu. Refleksjom wtóruje piękne i głębokie brzmienie Sinfonii Varsovii, za którego efekt odpowiada Leszek Kamiński.


Natalia Kukulska/Youtube

***

Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najwybitniejsza orkiestra - Sinfonia Varsovia.

okładka albumu 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Natalia Kukulska (wokalistka)

Data emisji: 27.07.2020 r. 

Godzina emisji: 14.30 

mat. promocyjne/ans 

Czytaj także

Piosenki Anny Jantar w nowych wykonaniach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 17:13
26 maja na stołecznym Torwarze odbędzie się wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Ten koncert miał premierę w 2012 roku na festiwalu w Opolu i spotkal się z entuzjastycznym przyjęciem. Artyści zaśpiewają piosenki Anny Jantar w nowych aranżacjach.
rozwiń zwiń