Marek Kościkiewicz o utworze "Tanna": to moja refleksja na temat ostatnich miesięcy spędzonych w domu

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 16:20
Światło dzienne ujrzał nowy singiel zespołu De Mono pt: "Tanna" do którego tekst i muzykę napisał Marek Kościkiewicz. Muzyk na antenie Programu 1 Polskiego Radia opowiedział o kulisach powstania nowego utworu. 
Marek Kościkiewicz
Marek KościkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
08:49 2020_07_28 13_23_34_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 O nowym singlu "Tanna" opowiada Marek Kościkiewicz (Muzyczna Jedynka)

 

Marek Kościkiewicz wspominając czas kwarantanny zaznacza, że to niezwykle trudny okres dla muzyków i wykonawców. - Z tej perspektywy patrzenia na świat powstała piosenka "Tanna" śpiewana przez Tomka Korfantego i grana przez zespół De Mono. Ona opisuje sytuację jak ten świat widziałem i postrzegałem - mówi artysta w "Muzycznej Jedynce". - Jest również masa uwag co do obecnej sytuacji, czyli braku koncertów, które dla wielu muzyków jest głównym źródłem utrzymania - dodaje. 


źródło: DeMono TV/Youtube 


Klip do utworu został zrealizowany w domowych warunkach, bez użycia profesjonalnego sprzętu filmowego. - Nie mogliśmy sobie pozwolić na prace z ekipą filmową, dlatego przy użyciu aparatu fotograficznego, który ma możliwość kręcenia filmów z dobrą jakością, w ogródku przed domem zainscenizowaliśmy sytuację, w której nasz bohater staje się pustelnikiem i zaczyna mieszkać w lesie - opowiada Marek Kościkiewicz. - Wyszedł nam dość zabawny obraz, było dużo śmiechu i pogody ducha w tej piosence, jednak nie zapominajmy, że jest to trudny czas dla wielu z nas - dopowiada. 


okładka singla 

Energia na koncertach - niepowtarzalna 

Czego najbardziej brakuje muzykowi w czasie pandemii? Marek Kościkiewicz podkreśla, że niezwykle ważne są emocje, które towarzyszą zarówno muzykom jak i widzom na koncertach plenerowych. - Dużo projektów miało miejsce w internecie, jednak to nie jest to samo. Energia na koncertach jest niepowtarzalna i tą energię się czuje - wyjaśnia gość audycji. - Energia, którą my przekazujemy ze scen wraca do nas ze zwielokrotnioną siłą i my wtedy dajemy z siebie jeszcze więcej - mówi. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Marek Kościkiewicz (muzyk) 

Data emisji: 28.07.2020 r. 

Godzina emisji: 13.23 

ans 

Czytaj także

Marek Kościkiewicz: niech dobre piosenki idą w świat

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 20:00
- Nie lubię, jak piosenki leżą w szufladzie. Te, które są dobre, trzeba oddawać i niech idą w świat. Stąd ta płyta - mówi muzyk o nowym albumie grupy De Mono.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Kościkiewicz o roztańczonych "Drzewach"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 17:00
Siedemnaścioro tancerzy, czternaście choreografii i różne style taneczne - od klasyki, przez popping i break dance do tańca współczesnego. Tak wygląda najnowszy teledysk zespołu De Mono do piosenki "Drzewa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Korzyński: "Bajadera plaża" to piosenka na trudne czasy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 16:40
- Jedną z piosenek, którą napisałem i która nadawałaby się na te czasy jest utwór "Bajadera Plaża". W tej piosence jest tęsknota za normalnym życiem, plażą, słońcem i południowymi owocami - mówił w Programie 1 Polskiego Radia kompozytor Andrzej Korzyński. 
rozwiń zwiń