Jack Moore o utworze "Fate": jestem bardzo zadowolony z jego brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 15:50
Gitarzysta, kompozytor i syn legendarnego Gary’ego Moore’a - Jack Moore opowiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia o nowym singlu "Fate" oraz o współpracy z Dhanim Harrisonem, synem gitarzysty zespołu The Beatles, George'a Harrisona.  
Jack Moore
Jack MooreFoto: Wojciech Kusiński / PR

Posłuchaj
05:14 2020_07_29 14_25_49_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Jack Moore o utworze "Fate": bardzo jestem zadowolony z jego brzmienia (Muzyczna Jedynka)

 

Miłość do gitary zaszczepił w nim ojciec - wokalista, multiinstrumentalista i wirtuoz gitary. Muzycy przez wiele lat występowali razem, grając koncerty na całym świecie. Jack Moore występował m.in. z Otisem Taylorem oraz z zespołami: Deep Purple i Thin Lizzy, z którym karierę zaczynał jego ojciec. Na co dzień współtworzy grupę Cassie Taylor, realizując jednocześnie liczne autorskie projekty muzyczne. 


Do współpracy nad wydaniem nowego utworu Jack Moore zaprosił Dhaniego Harrisona. - Jestem podekscytowany z powodu wydania singla "Fate" z udziałem znakomitego Dhaniego - mówił artysta. - To jest bardzo ciekawa historia związana z powstaniem utworu. Jechałem na sesję nagraniową z moim kumplem Andrew Smithem, który wyprodukował i napisał wspólnie ze mną tę piosenkę i nie miałem zamiaru nagrywać niczego nowego tylko same szlify. Jadąc minęliśmy billboard z napisem "Fate" i przyszła mi do głowy świeża melodia. (...) Zaczęliśmy od razu pracować i numer praktycznie powstał od razu - opowiadał Jack Moore. 

Jak powiedział Jack Moore zapytał Dhaniego Harrisona czy chciałby zostać częścią tej piosenki. - Mój kolega Dhani Harrison przebywał w tym czasie w Los Angeles i zaprosił nas na nagranie do studia. Nagrał dla nas wokale wspierające i myślę, że wiele wniósł do tej kompozycji - dodał muzyk. 

Nowy utwór "Fate" jest już dostępny w internecie. - Bardzo jestem zadowolony z brzmienia tego utworu, cieszę się, że jest już dostępny. Można go posłuchać na platformach muzycznych - powiedział Jack Moore. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Jack Moore (gitarzysta, kompozytor)

Data emisji: 29.07.2020 r. 

Godzina emisji: 14.25

ans 

Czytaj także

Leski w "Muzycznej Jedynce": świat się zamyka, a my otworzyliśmy się na siebie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 16:20
- To co się wydarzyło bardzo mocno przewartościowuje nasze priorytety, będziemy musieli zmienić podejście do wielu spraw. (...) Będąc z dziećmi w domu zdałem sobie sprawę, że to jest centrum wszechświata, świat się zamyka a my otworzyliśmy się na siebie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Leszoski (Leski). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Łyszkiewicz o wznowieniu "No Movie Soundtrack": to sentymentalna podróż w czasie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 14:50
Niespełna trzy dekady po premierze albumu "No Movie Soundtrack" powraca on w zremasterowanej formie, uzupełniony o nagrania dodatkowe i DVD z programami telewizyjnymi i teledyskami. W "Muzycznej Jedynce" lider zespołu No Limits Maciej Łyszkiewicz zdradził kulisy wznowienia płyty.
rozwiń zwiń