Poezja Szymborskiej przełożona na język angielski. Kasia Klich o wyjątkowym muzycznym projekcie

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 16:23
Stubbornly Absent - "Commemoration - A Tribute to Wisława Szymborska" jest wyjątkową propozycją artystyczną. To pierwszy w Polsce i na świecie projekt muzyczny z poezją Wisławy Szymborskiej zaśpiewaną w języku angielskim. - Ta płyta powstawała bardzo długo. Zgodę na wykorzystanie i przekład wierszy dostaliśmy jeszcze za życia poetki - mówiła w "Muzycznej Jedynce" wokalistka i odtwórczyni wierszy Szymborskiej, Kasia Klich. 
okładka albumu
okładka albumu Foto: mat. promocyjne

Za tym projektem stoi małżeństwo popowo-soulowej piosenkarki Kasi Klich-Płocicy i producenta Jarosława "Yaro" Płocicy. Na połączenie wierszy z muzyką twórcy uzyskali zgodę Poetki oraz amerykańskiego wydawnictwa W.W. Norton & Company, wydawcy tomu przekładów wierszy Szymborskiej "Miracle Fair". Pozostałe tłumaczenia powstały specjalnie na potrzeby projektu. Ich autorką jest Joanna Trzeciak - tłumaczka poezji Wisławy Szymborskiej, wykładowca na Kent State University, laureatka nagród Heldt Translation Prize 2001, Griffin Poetry Prize 2012 oraz Found in Translation 2012.

Posłuchaj
10:34 2020_07_31 14_26_41_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Kasia Klich o wyjątkowym muzycznym projekcie (Muzyczna Jedynka)

 

Twórcy albumu długo szukali funduszy na dokończenie swojego dzieła. - W końcu udało nam się znaleźć pieniądze od sponsorów i płyta się ukazała. Jeszcze niewiele osób o niej wie, ponieważ my wydaliśmy ją zupełnie niezależnie, bez wsparcia dużej wytwórni fonograficznej - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Klich. 

 

Skąd wzięła się nazwa grupy Stubbornly Absent? - Wydając płytę z poezją Wisławy Szymborskiej po angielsku stwierdziliśmy, że to będzie piękna nazwa dla zespołu - mówiła Kasia Klich. - Wydaje mi się, że ona pasuje do nas - dodała. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość: Kasia Klich (wokalistka)

Data emisji: 31.07.2020 r. 

Godzina emisji: 14.30

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

Patrycja Kosiarkiewicz po latach powraca jako wokalistka

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 14:58
Minęło siedem lat od jej ostatniej prezentacji jako wykonawczyni. Przez ten czas była aktywna jako kompozytorka oraz autorka tekstów. Patrycja Kosiarkiewicz w "Muzycznej Jedynce" mówi o swoich dalszych planach artystycznych oraz o nowym albumie pt. "Ogólnie chodzi o to", który ukaże się jeszcze w tym roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Szroeder: druga płyta będzie tworzyć całość różnych inspiracji

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 16:39
W 2018 roku wokalistka rozpoczęła pracę nad drugim albumem studyjnym. Dzisiaj (3.04) do sieci trafił nowy singiel Natalii Szroeder pt. "Pestki", który jest pierwszym premierowym utworem od kilku miesięcy. W internecie pojawił się także oficjalny teledysk do nowego utworu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Lins o nowym singlu "Koniec świata"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:20
Najnowszy singiel Kasi Lins "Koniec Świata" jest kolejną zapowiedzią nadchodzącego albumu "Moja wina", który będzie miał swoją premierę 29 maja 2020 roku. Utwór trafił do sieci wczoraj - 16 kwietnia. 
rozwiń zwiń