Mateusz Mijal pracuje nad nową płytą. "Przepiękne polskie piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 17:26
- Płyta będzie gotowa z końcem października. Od połowy sierpnia zamykam się w studiu nagraniowym - zapowiada w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Mijal. Piosenkarz planuje wydać album z coverami, na który będą składać się polskie utwory od przedwojnia po lata 60.
Mateusz Mijal
Mateusz MijalFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Mateusz Mijal znany jest szerszej publiczności z hitu "Winny", który wykonał wspólnie z Liberem. Od tamtej pory gość Jedynki nie tylko nagrywa piosenki dla siebie, ale jego utwory są także wykonywane przez Rafała Brzozowskiego i Natalię Szroeder.


Posłuchaj
05:46 2020_07_30 14_36_51_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Mateusz Mijal przygotowuje nową płytę (Muzyczna Jedynka)

Od Bodo do Wodeckiego

Obecnie Mateusz Mijal pracuje nad płytą z coverami. Jak przyznaje, rozrzut będzie bardzo duży, ponieważ na albumie znajdą się utwory m.in. Eugeniusza Bodo, Urszuli, Bogusława Metza i Zbigniewa Wodeckiego.

- Są to przepiękne polskie piosenki, które będzie mi dane zaśpiewać w nowych aranżacjach. Mam nadzieję, że bardzo ciekawych. Będzie to 10 piosenek (…) i do jednej z nich będzie nagrany teledysk - opowiada Mateusz Mijal.

Jest 1 milion odtworzeń na YouTube😊💪 Dziękuje😊❤️ https://m.youtube.com/watch?v=eRA6h-DvanM

Opublikowany przez Mateusza Mijal Poniedziałek, 13 lipca 2020

Nagrania pójdą szybko

Artysta planuje rozpocząć nagrania w połowie sierpnia. - Płyta będzie gotowa z końcem października (…). Myślę, że te nagrania pójdą szybko. Pomysł jest ciekawy i są to piosenki, które grały mi w sercu od dzieciństwa. Bardzo chciałem je nagrać i w końcu udało się - twierdzi Mateusz Mijal.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Mateusz Mijak (piosenkarz)

Data emisji: 30.07.2020 

Godzina emisji: 14.36

DS

Czytaj także

Największy projekt muzyczny Natalii Kukulskiej. "Chopin jest zawsze na czasie"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 15:30
- Muzyka Chopina od zawsze robi wielkie wrażenie. Jest niezwykle kunsztowna i tak uniwersalna, że od tylu lat kocha ją cały świat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Kukulska, zapowiadając swój największy projekt muzyczny w życiu. Dziś odbyła się premiera jej pierwszego singla z albumu "Czułe struny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Stokłosa: piosenki powstańcze zawsze były bliskie mojemu sercu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 15:10
- Zawsze siłą tego koncertu było wspólne śpiewanie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o koncercie "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" Jan Stokłosa. Jak w tym roku będzie przebiegać to niezwykłe wydarzenie wpisujące się w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego?
rozwiń zwiń