"Tu gdzie śpiewał Jan Kiepura". Piotr Wajrak o cyklu koncertów w Krynicy-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 14:40
Ze względu na pandemię koronawirusa 54. Festiwal Jana Kiepury został odwołany. Mimo wszelkich trudności Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju podjęło wysiłek zorganizowania cyklu koncertów skierowanych do jak najszerszej rzeszy melomanów przyjeżdżających zwykle na Festiwal.
Prof. Piotr Wajrak
Prof. Piotr WajrakFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Posłuchaj
04:43 Muzyczna Jedynka 6.08.mp3 Piotr Wajrak o cyklu koncertów w Krynicy-Zdroju (Muzyczna Jedynka)

 

Cykl koncertów zamiast festiwalu 

- Koronawirus pokrzyżował nam plany już w marcu i Festiwal został odwołany, natomiast na sercu burmistrza Piotra Ryby i na sercu pani dyrektor Centrum Kultury Julii Dubec-Dudycz leży miłość kuracjuszy i turystów do pięknego śpiewu i osoby Jana Kiepury - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia prof. Piotr Wajrak. - Stąd narodził się pomysł, aby w miejsce festiwalu zorganizować cykl koncertów "Tu gdzie śpiewał Jan Kiepura" - dodał. Cykl muzycznych wydarzeń i wspomnień będzie trwać od 8 do 16 sierpnia. Piotr Wajrak zapowiada, że codziennie zaplanowane są trzy wspaniałe spotkania. - Koncerty miałyby się odbywać na wolnej przestrzeni i pojawił się również pomysł trzech odsłon każdego dnia - zaznaczył. 


Epidemia koronawirusa 

Ze względu na dynamiczną sytuację i gwałtowny wzrost zakażeń, organizatorzy nie mają jeszcze oficjalnej informacji czy wydarzenie będzie mogło odbyć się w wyznaczonym terminie. - Krynica-Zdrój leży w powiecie nowosądeckim, czyli czerwonej strefie i myślę, że koronawirus, jednak te plany pokrzyżuje - informował gość audycji. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: prof. Piotr Wajrak (dyrygent)

Data emisji: 6.08.2020 r. 

Godzina emisji: 13.34

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak