Nowy singiel Łukasza Zagrobelnego. "Los nie raz postawi przed nami zakręt"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 15:58
- Możemy planować i wyobrażać sobie różne rzeczy, ale los i tak nie raz nas zaskakuje - mówi o przekazie zawartym w najnowszym singlu Łukasz Zagrobelny. Piosenkarz zdradza również w Programie 1 Polskiego Radia, dlaczego powrócił po czterech latach przerwy na rynek muzyczny i co chce zrobić "Jeszcze nie raz"...
Łukasz Zagrobelny
Łukasz ZagrobelnyFoto: Wojciech Kusiński / PR

Łukasz Zagrobelny swoją nieobecność płytową tłumaczy tym, że woli stawiać jednak na jakość niż na ilość. - Staram się, żeby to było coś w moim mniemaniu wartościowego i wartego pokazania niż po prostu fabrycznie wydawać piosenki - twierdzi.

- Nie było mnie jakiś czas, parę razy coś zapowiadałem i pokrzyżowały mi się plany. Teraz nie chcę zapeszać i mówić o czymś, co być może wydarzy się. Póki co pokazuję światu moje najnowsze dziecko (…). Enigmatycznie podkreślę, że pracuję nad 2 fajnymi projektami i mam nadzieję, że niebawem będę mógł powiedzieć coś więcej o nich - mówi Łukasz Zagrobelny.

Posłuchaj
09:16 2020_08_05 13_25_48_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Nowy singiel Łukasza Zagrobelnego (Muzyczna Jedynka)

Zagrobelny poradzi sobie z zakrętem

W lipcu artysta opublikował swój najnowszy singiel - "Jeszcze nie raz". Piosenka, która powstała przy współpracy z Karoliną Kozak i Bogdanem Kondrackim, w pewien sposób odnosi się do czasu epidemii.

- Sytuacja, która wydarzyła się w marcu, tak naprawdę dla artystów trwa. Pomimo że obostrzenia zostały trochę zdjęte, to nasza sytuacja jakoś strasznie nie poprawiła się, ponieważ tych koncertów po prostu nie ma. Mam nadzieję, że stopniowo będą pojawiały się. Między innymi trochę enigmatycznie mówi o tym piosenka. Możemy planować i wyobrażać sobie różne rzeczy, a los i tak nie raz nas zaskakuje jak w tym przypadku. Nie raz też postawi przed nami totalny zakręt i musimy wtedy radzić sobie z takim zakrętem. Ja postaram się to zrobić - opowiada Łukasz Zagrobelny.

Utwór z pozytywnym przekazem

W utworze można zauważyć nutkę optymizmu. - Jest tam bardzo pięknie napisane, że jeszcze nie raz wystawi mnie na próbę los. Dla mnie i dla wielu artystów jest to taka próba. Jestem przekonany, że takich prób przed nami i przede mną będzie jeszcze parę. Nie można poddawać się w takich sytuacjach, tylko po prostu trzeba radzić sobie z tym i jakkolwiek o siebie powalczyć - przekazuje Łukasz Zagrobelny.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Łukasz Zagrobelny (artysta)

Data emisji: 5.08.2020 

Godzina emisji: 13.25

DS

Czytaj także

Piotr Kostrzewa: realizujemy projekty, które czekały na swój czas

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 15:40
- To było moje największe marzenie, żeby zagrać ten utwór - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Kostrzewa o nowym singlu Chopin University Big Band. Dlaczego big bandowej grupie tak bardzo zależało na piosence "Revelation" zespołu Yellowjackets?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki niezapomnianych Blackout i Breakout w nowej wersji. "Przypomnimy je słuchaczom"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 17:26
- Chcę kontynuować wspaniałe utwory zespołów Blackout i Breakout oraz ocalić je od zapomnienia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Dłutowski, który wspólnie z Danutą Błażejczyk postanowił tchnąć w nie nowe życie. Jak powstaje "Dłutowski Project"?
rozwiń zwiń