Andrzej Piaseczny: dobrze czuję się ze sobą, muzyka jest moją pasją

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 17:34
- Muzyka, mimo że to jest pewien rodzaj zawodu, który uprawiam od wielu lat, jest moją pasją i to powoduje, że uśmiech na twarzy jest prawdziwy. Kiedy gramy, nasze emocje przenoszą się na drugą stronę, nie tylko do publiczności, ale też przez elektroniczne komunikatory - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Piaseczny. W piątek po godz.20 koncert artysty w radiowej Jedynce.
Koncert Andrzeja Piasecznego
Koncert Andrzeja PiasecznegoFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

 

Lato z Radiem 2020_koncert_Piaseczny 1200.jpg
"Lato z Radiem". Andrzej Piaseczny zagrał koncert online

Posłuchaj
08:49 Muzyczna Jedynka A.. Piaseczny.mp3 Andrzej Piaseczny: dobrze czuję się ze sobą, muzyka jest moją pasją (Muzyczna Jedynka)

 

Andrzej Piaseczny to nie tylko jeden z najpopularniejszych wokalistów w Polsce, ale także jeden z najbardziej lubianych przez publiczność. Wokalista wraz z zespołem wystąpił we wtorek (4.08) na scenie  "Lata z Radiem". Koncert online można było oglądać w mediach społecznościowych i na portalu Programu 1 Polskiego Radia, a w najbliższy piątek, tuż po godz. 20.00 w audycji "Tu jest muzyka" będzie można ponownie go wysłuchać na antenie stacji. 

Jak mówi sam Andrzej Piaseczny, największym problemem w graniu koncertów online jest brak reakcji publiczności. - Tutaj, kiedy piosenka się kończy i następuje cisza po ostatnim dźwięku, artysta nie wie jak się zachować - podkreślił. 


źródło: Andrzej Piaseczny/Youtube

Zaczynał w latach 90. w zespole Mafia, w zeszłym roku świętował 25-lecie pracy artystycznej. Podczas koncertu online usłyszeliśmy jedne z najpopularniejszych utworów z dorobku artysty. W rozmowie z Marcinem Kusym Andrzej Piaseczny uchylił rąbka tajemnicy i zdradził, co planuje w najbliższym czasie. - Chciałbym sprezentować państwu "EP-kę" tzw. niepełną płytę i zaprosić pięcioro producentów albo też ludzi, których podziwiam za umiejętności producenckie, do tego, aby wyprodukowali po jednej piosence. Tych utworów będzie pięć i być może nie będą one pozostawały w klimacie nostalgiczno-klimatycznym, wręcz przeciwnie - mówił w "Muzycznej Jedynce" Andrzej Piaseczny. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Andrzej Piaseczny (wokalista) 

Data emisji: 5.08.2020 r. 

Godzina emisji: 14.34 

ans 

Czytaj także

Renata Przemyk o granicy między prawdą a kłamstwem

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 19:52
- W piosence "Kłamiesz" śpiewamy razem z Vieniem o tym, jak granica między prawdą a kłamstwem nie zawsze bywa wyraźna. Zdarza się, że przesuwamy ją w którąś stronę, która wydaje się być bardziej korzystna - mówi w "Muzycznej Jedynce" Renata Przemyk. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Cugowski o nowym albumie: nagrałem utwory, które lubię

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 16:05
Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego dwupłytowego albumu Krzysztofa Cugowskiego "50/70. Moje najważniejsze", który podsumowuje artystyczny dorobek wokalisty. - Nagrałem to co lubię, taki jest mój wybór, to są moje emocje i przy tym pozostanę - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Krzysztof Cugowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jack Moore o utworze "Fate": jestem bardzo zadowolony z jego brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 15:50
Gitarzysta, kompozytor i syn legendarnego Gary’ego Moore’a - Jack Moore opowiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia o nowym singlu "Fate" oraz o współpracy z Dhanim Harrisonem, synem gitarzysty zespołu The Beatles, George'a Harrisona.  
rozwiń zwiń