Ptakova o "Corazón": cały czas odkrywam ten utwór

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 17:29
- "Corazón" jest mi bardzo bliski nie tylko ze względu na emocje i bliskość z drugą osobą, ale też dlatego, że przez ostatnie lata chyba odkryłam taką naturalną siebie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ptakova. Czy jej najnowszy singiel jest zapowiedzią debiutanckiej płyty?
Ptakova
PtakovaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Mimo że Ptakova nagrała utwór "Corazón" jeszcze przed pandemią koronawirusa, w pewien sposób swoim przekazem nawiązuje do tego, że w ostatnich miesiącach mieliśmy czas, aby otworzyć się na różne rzeczy.

- Wychodzę z założenia, że już wtedy tworzyło się pewne ziarenko potrzeby przelania na papier, że tak naprawdę każdy z nas ma w sobie własny dom. Wystarczy tylko go odkryć, otworzyć się na innych i na różne potrzeby, a potem właśnie zastanowić się, jakie mamy priorytety i gdzie jest nasze prawdziwe "ja" - opowiada Ptakova.


Posłuchaj
08:56 2020_08_05 14_22_25_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Ptakova z nowym singlem. Opowiada o... (Muzyczna Jedynka)

Odkrywa naturalną siebie

Wokalistka przyznaje, że ostatnie miesiące pandemii pozwoliły jej jeszcze bardziej zagłębić się w okrywanie naturalnej siebie. - Cieszę się, że ten utwór powstał wcześniej i teraz mogłam go odkrywać po raz kolejny. Cały czas go jeszcze odkrywam i jest to taka ewolucja wewnętrzna - twierdzi.

- Koronawirus wszystkim dał nam w kość, ale z tego, co rozmawiam ze znajomymi i przyjaciółmi, to wiele osób, choć może to brzmieć nieco drastycznie, odnalazło nowe perspektywy, a na ich drodze pojawiły się nowe priorytety (…). Wyciszyłam się, porządnie zrelaksowałam i przemyślałam wiele kwestii. Mimo wszystko było to potrzebne nam wszystkim, chociaż jednak przeplata się z nieprzyjemnymi sytuacjami czy chorobami - tłumaczy Ptakova.

Źródło: Ptakova/Ptakova, "Corazón"

Płyta już jesienią?

Piosenkarka zdradza, że jeszcze w tym roku może pojawić się jej debiutancki album. Jak przyznaje, zakończył się już proces twórczy, natomiast teraz trwa doszlifowanie materiału związane z drobnymi poprawkami.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Ptakova (piosenkarka)

Data emisji: 5.08.2020 

Godzina emisji: 14.22

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ania Rusowicz: moje piosenki mają proroczy kontekst

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 14:55
Sytuacja, w której się znajdujemy jest nieprawdopodobna i do niedawna nikt się nie spodziewał, że będzie możliwa. (...) Piosenki z płyty "Przebudzenie" czyli Świecie stój" czy utwór "Do lasu'" mają nawet taki proroczy kontekst - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Ania Rusowicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy singiel Łukasza Zagrobelnego. "Los nie raz postawi przed nami zakręt"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 15:58
- Możemy planować i wyobrażać sobie różne rzeczy, ale los i tak nie raz nas zaskakuje - mówi o przekazie zawartym w najnowszym singlu Łukasz Zagrobelny. Piosenkarz zdradza również w Programie 1 Polskiego Radia, dlaczego powrócił po czterech latach przerwy na rynek muzyczny i co chce zrobić "Jeszcze nie raz"...
rozwiń zwiń