ALICJA: moim muzycznym marzeniem jest nagranie debiutanckiej płyty

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 16:50
Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele muzycznych osiągnięć. ALICJA, czyli Alicja Szemplińska, jest zwyciężczynią X Edycji The Voice Of Poland oraz Szansa na sukces. Eurowizja 2020. W "Muzycznej Jedynce" opowiedziała o swojej muzycznej drodze oraz trzecim wydanym singlu pt. "Gdzieś'. 
Alicja Szemplińska
Alicja SzemplińskaFoto: Leszek Szymański/PAP

ALICJA wygrała też program Szansa na Sukces Eurowizja 2020 ze swoim anglojęzycznym utworem "Empires", czym otrzymała przywilej reprezentowania Polski na tej prestiżowej, międzynarodowej imprezie. Ze względu na sytuację w kraju i na świecie konkurs Eurowizja 2020 został odwołany, a Alicja ten czas wykorzystała na kreatywną pracę w studiu i dziś powraca z singlem "Gdzieś", skomponowanym z Karoliną Kozak i Bogdanem Kondrackim.


Źródło: Alicja/Alicja, "Gdzieś"

Droga do muzycznej kariery 

Zapytana przez Zbigniewa Zeglera o początki swojej muzycznej kariery - ALICJA odpowiedziała, że swój warsztat kształtowała już od najmłodszych lat. - Moja droga muzyczna rozpoczęła się tak naprawdę w przedszkolu i to przedszkole ukształtowało całe moje upodobanie do muzyki - podkreśliła wokalistka. - Natrafiłam na niezwykłą panią wychowawczynię, która miała pasję do muzyki i nas wszystkich do niej zaraziła, w tym mnie. Zaczęłam jeździć na różne konkursy, zaczęły się lekcje śpiewu - opowiadała. 

Reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji 

Alicja Szemplińska zwyciężając w głosowaniu widzów oraz jurorów, została reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020, jednak 18 marca poinformowano o odwołaniu konkursu z powodu pandemii koronawirusa. - Są takie momenty, gdzie jest mi przykro, że konkurs się nie odbył i że w tym momencie nie możemy koncertować. Myślę, że wszyscy w tym jesteśmy i nie tylko ja tak odczuwam - wyznała ALICJA. - Wszystko dzieje się po coś i mam nadzieję, że uda jeszcze się uda i Eurowizja się odbędzie, jak nie w tym to w przyszłym roku - dodała. Jak zdradziła wokalistka jej największym marzeniem jest nagranie pierwszej debiutanckiej płyty. - Mam nadzieję, że będzie ona taka jaką sobie wymarzyłam - dodała ALICJA. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość Alicja Szemplińska (wokalistka)

Data emisji: 7.08.2020 r. 

Godzina emisji: 13.18

mat. prasowe/ans

Czytaj także

Cleo o nowych albumach: słuchacz będzie miał taką Cleo, jaką sobie zażyczy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 15:50
- Powstaną dwie płyty oddzielne, bo stwierdziłam, że to nie będzie dwupłytowy album, który będzie bliźniakiem. To będą dwie oddzielne płyty i słuchacz będzie miał taką Cleo jaką sobie zażyczy: nowoczesną albo oldschoolową - deklaruje wokalistka na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Lins o nowym singlu "Koniec świata"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:20
Najnowszy singiel Kasi Lins "Koniec Świata" jest kolejną zapowiedzią nadchodzącego albumu "Moja wina", który będzie miał swoją premierę 29 maja 2020 roku. Utwór trafił do sieci wczoraj - 16 kwietnia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poezja Szymborskiej przełożona na język angielski. Kasia Klich o wyjątkowym muzycznym projekcie

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 16:23
Stubbornly Absent - "Commemoration - A Tribute to Wisława Szymborska" jest wyjątkową propozycją artystyczną. To pierwszy w Polsce i na świecie projekt muzyczny z poezją Wisławy Szymborskiej zaśpiewaną w języku angielskim. - Ta płyta powstawała bardzo długo. Zgodę na wykorzystanie i przekład wierszy dostaliśmy jeszcze za życia poetki - mówiła w "Muzycznej Jedynce" wokalistka i odtwórczyni wierszy Szymborskiej, Kasia Klich. 
rozwiń zwiń