LIKA: dobrze realizuje się w zarówno w dziedzinie prawnej jak i w obszarze muzycznym

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 16:25
Wiele lat temu zadebiutowała w programie TVP2 "Szansa na sukces". Dzisiaj jest wziętą prawniczką i po latach podbija polską scenę muzyczną. Już we wrześniu będziemy mogli ją usłyszeć w konkursie "Debiuty" na 57. KFPP w Opolu. Gościem "Muzycznej Jedynki" była Angelika (LIKA) Wdowczyk. 
Angelika Wdowczyk podczas finałowego występu w Sali Kongresowej w 2004 roku
Angelika Wdowczyk podczas finałowego występu w Sali Kongresowej w 2004 rokuFoto: PAP/Piotr Rybarczyk

Posłuchaj
09:21 2020_08_11 14_32_00_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 LIKA: dobrze realizuje się w zarówno w dziedzinie prawnej jak i w obszarze muzycznym (Muzyczna Jedynka)

 

Konkurs "Debiuty" z utworem "Błysk" 

57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu miał odbyć się w czerwcu, ale z uwagi na epidemię koronawirusa został przełożony na pierwszy weekend września 2020 roku. W konkursie "Debiuty" wokalistka zaprezentuje utwór "Błysk", który powstał we współpracy z wybitnym muzykiem Markiem Kościkiewiczem. - Bardzo się cieszę na tę współpracę, w ramach niej powstała piosenka "Błysk". Jestem bardzo zadowolona - mówi na antenie radiowej Jedynki LIKA. 


Prawo i muzyka - da się to pogodzić?

Angelika (LIKA) Wdowczyk z wykształcenia jest prawnikiem i zajmuje stanowisko dyrektora ds. prawnych dużej międzynarodowej korporacji. Jest Członkinią Okręgowej Izby Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie. Absolwentka międzynarodowych studiów Master of Laws LL.M. International Law.

Mimo to jest również wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. W przeszłości ukończyła z wyróżnieniem klasę wokalną Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej I i II stopnia w Warszawie pod patronatem Akademii Muzycznej w Katowicach. 

Jak mówi LIKA w rozmowie z Marią Szabłowską, dobrze rozwija się zarówno w dziedzinie prawnej jak i w obszarze muzycznym. - Uważam, że przede wszystkim trzeba się realizować. (...) Dla mnie jest to inspirujące, że mogę być w dwóch zupełnie różnych światach. Mam do czynienia z bardzo różnymi doświadczeniami i to się przekłada się na muzykę, mogę pisać o bardzo różnych rzeczach - wyjawia.


 

"Piszę o rzeczach, których dotykam na co dzień"

"Toga" - utwór wydany w 2019 roku to manifest przeciwko stereotypom i szumowi informacyjnemu, jaki nas otacza, przedstawiony w dość przewrotny sposób. - Utworu należy słuchać w połączeniu z klipem, w którym jest mnóstwo interesujących haseł. To jest bardzo przewrotny numer o stereotypach, szumie informacyjnym. Z uwzględnieniem specyfiki mojego zawodu jest to dla mnie bliski numer - mówi wokalistka. - Pisze się piosenki na tematy, na których się znam, żeby to było prawdziwe, o rzeczach, których dotykam na co dzień - dodaje. 

 

 źródło: LIKA Music Official/Youtube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Angelika (LIKA) Wdowczyk (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, prawniczka)

Data emisji: 11.08.2020 r. 

Godzina emisji: 14.31

mat. prasowe/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Natalia Zastępa: moim największym marzeniem jest śpiewanie do końca życia

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 15:04
Finalistka zarówno pierwszej edycji "The Voice Kids" jak i dziewiątej edycji programu "The Voice of Poland". W 2019 roku wystąpiła na 56. KFPP w Opolu podczas koncertu "Debiuty". Mimo młodego wieku ma na koncie utwory, które zachwycają polską publiczność. Gościem "Muzycznej Jedynki" była wokalistka Natalia Zastępa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lubię... specjalne okazje". Krystyna Prońko wydała nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 15:40
Krystyna Prońko w "Muzycznej Jedynce" opowiedziała o swojej nowej płycie "Lubię... specjalne okazje", która zawiera piosenki premierowe oraz nowe aranżacje kilku piosenek wokalistki sprzed lat, które nie były upublicznione.  
rozwiń zwiń