Katarzyna Żak o publiczności i artystach: wzajemnie karmią się energią

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 16:30
- Publiczność jest już głodna spotkań z żywym artystą - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Żak. Piosenkarkę można będzie usłyszeć niedługo na koncertach na Mazurach oraz w Sopocie. Z jakim repertuarem wystąpi?
Katarzyna Żak
Katarzyna ŻakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
06:42 2020_08_20 13_37_00_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Katarzyna o koncertach w dobie koronawirusa (Muzyczna Jedynka)

Od czasu pojawienia się koronawirusa zmieniła się nie tylko nasza codzienność, ale również świat muzyki. Początkowo każdego tygodnia odwoływano kolejne koncerty, a od pewnego czasu mogą one odbywać się tylko przy zachowaniu ściśle określonych zasad bezpieczeństwa. Katarzyna Żak przyznaje, że miała już okazję zagrać kilka koncertów.

- Wszystkie z nich odbyły się w obostrzeniu sanitarnym, ale publiczność przyjęła mnie cudowanie. Wydaje mi się, że publiczność jest już głodna spotkań z żywym artystą i żywym odbiorcą. Myślę, że państwo czekają na tę energię, która jednak bije ze sceny. W jakiś sposób państwo się nią karmią, ale też dostarczmy sobie jej nawzajem - zwraca się do słuchaczy Katarzyna Żak.

Źródło: Katarzyna Żak - temat/Katarzyna Żak, "Weselne dzieci"

Inne, ale takie same

Gość Jedynki przyznaje, że obecnie wydarzenia kulturalne wyglądają inaczej niż jeszcze przed pandemią, ale z drugiej strony nadal są podobne.

- Teraz gram w Och-Teatrze wspaniałą czeską sztukę "Wspólnotę mieszkaniową". Patrzymy na widownię i widownia siedzi w maseczkach, co drugie miejsce, ale tak samo reaguje, chłonie i bija brawo. Zresztą taka sama sytuacja jest na koncertach. Dlatego bardzo cieszymy się, że państwo nam ufają, chcą przychodzić oraz tęsknią za kulturą, sztuką i muzyką na żywo - opowiada Katarzyna Żak.

Artystka zaprasza słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia na kolejne koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się już 22 sierpnia w Leśniczówce Pranie na Mazurach, natomiast kolejne 1, 2 i 3 września w Teatrze Atelier w Sopocie. Piosenkarka wystąpi z repertuarem "Miłosna Osiecka".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Katarzyna Żak (piosenkarka, aktorka)

Data emisji: 20.08.2020

Godzina emisji: 13.37

DS

Czytaj także

Katarzyna Żak o płycie: zastanawiałam się, czym mogę zaskoczyć widzów

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 17:34
- Całe życie uciekałam od śpiewania piosenek Agnieszki Osieckiej. Wyrosłam ze szkoły Młynarskiego, ale tęsknym okiem spoglądałam w stronę konkursów i tych młodych, pięknych dziewczyn w czarnych sukniach, które śpiewały o miłości - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Żak. Dlaczego artystka w końcu zdecydowała się na nagranie albumu "Miłosna Osiecka"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal country coraz bliżej. "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 17:40
Już pod koniec lipca w amfiteatrze nad jeziorem Czos odbędzie się największy Festiwal Muzyki Country i Folk w Polsce. - Nie ograniczamy się, jak na początku myśleliśmy, do kilku kapel, tylko rozrastamy się - zapewnia Jerzy Głuszyk, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwali Piknik Country & Folk w Mrągowie. Kto wystąpi przed mrągowską publicznością?
rozwiń zwiń