"Dać piosenkom nowe życie". Największe przeboje Renaty Przemyk w nowych aranżacjach

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 16:40
- Chodziło o to, żeby dać tym piosenkom nowe życie, które były specjalnie dobierane na okazję jubileuszu, a wcześniej specjalnie zostali dobrani moi ukochani goście - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Renata Przemyk, która z okazji 30-lecia aktywności scenicznej wydała jubileuszowy album "Renata Przemyk i mężczyźni". 
Renata Przemyk
Renata Przemyk Foto: Polskie Radio

Posłuchaj
13:39 2020_08_21 13_20_55_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Największe przeboje Renaty Przemyk w nowych aranżacjach (Muzyczna Jedynka)

 

"Renata Przemyk i mężczyźni" to wyjątkowy, jubileuszowy album, na którym znajdują się największe przeboje wokalistki w nowych aranżacjach i w niesamowitych duetach! Renacie towarzyszą m in.: Adam Nowak, Buslav, Czesław Mozil, John Porter, Leski, Marek Dyjak, Skubas czy Wojciech Waglewski. - W takich możliwościach jakie mamy chciałam, żeby ta płyta dotarła w końcu do publiczności - przyznała Renata Przemyk. 


30-lecie aktywności scenicznej 

Obchody 30-lecia swojej pracy scenicznej Renata Przemyk rozpoczęła od Jarocina 2019, gdzie wokalistka w 1989 wraz z zespołem Ya Hozna występując na zaproszenie Armii zdobyła serca słuchaczy i dostała w ten sposób „przepustkę”na alternatywną scenę. Po sukcesie na Studenckim Festiwalu Piosenki i "błogosławieństwie" jarocińskiej publiczności miała już swoje miejsce w polskiej muzyce. Po 30-tu latach wspaniałą klamrę stanowił też występ na Pol'and'Rocku 2019, tworzonym od lat przez Jurka Owsiaka, współtwórcy fenomenu kultowego Jarocina. 

Przyszedł czas na jubileuszowe wydawnictwo z ważnymi dla artystki wokalistami i wyjątkowe koncerty zaśpiewane w duetach jakich jeszcze nie było. Wspaniałe aranżacje wielkich przebojów Renaty Przemyk wykonał Tomasz "Harry" Waldowski, perkusista, multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny. 

- Bardzo mi zależało, żeby ten jubileusz był wyjątkowy. Na nowe rzeczy przyjdzie czas, a teraz chodziło o to, żeby pokazać co się wydarzyło przez te 30 lat i jednocześnie tchnąć w piosenki nowego ducha  - zdradziła artystka. - Te najstarsze piosenki mają już po 30 lat i na przestrzeni tych mijających lat pojawiały się następne i one nie tracą na aktualności, świeżości. Mają ciągle swoich fanów - dodała wokalistka. 

źródło: Agora Muzyka/Youtube

***

Renata Przemyk jest obecna na polskiej scenie muzycznej od 1989 roku. W jej twórczości inspirowała ją awangarda, scena punkowa i zimna fala lat osiemdziesiątych. Jej sukcesy na festiwalach studenckich i współpraca z zespołem Ya Hozna były początkiem kariery, która trwa do dzisiaj zaskarbiając serca i lojalność fanów. Po rozstaniu z Ya Hozną w 1990 r. rozpoczęła karierę solową.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Gość: Renata Przemyk (wokalistka)

Data emisji: 21.08.2020 r. 

Godzina emisji: 13.20

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

Kasia Lins o nowym singlu "Koniec świata"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:20
Najnowszy singiel Kasi Lins "Koniec Świata" jest kolejną zapowiedzią nadchodzącego albumu "Moja wina", który będzie miał swoją premierę 29 maja 2020 roku. Utwór trafił do sieci wczoraj - 16 kwietnia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lubię... specjalne okazje". Krystyna Prońko wydała nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 15:40
Krystyna Prońko w "Muzycznej Jedynce" opowiedziała o swojej nowej płycie "Lubię... specjalne okazje", która zawiera piosenki premierowe oraz nowe aranżacje kilku piosenek wokalistki sprzed lat, które nie były upublicznione.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

ALICJA: moim muzycznym marzeniem jest nagranie debiutanckiej płyty

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 16:50
Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele muzycznych osiągnięć. ALICJA, czyli Alicja Szemplińska, jest zwyciężczynią X Edycji The Voice Of Poland oraz Szansa na sukces. Eurowizja 2020. W "Muzycznej Jedynce" opowiedziała o swojej muzycznej drodze oraz trzecim wydanym singlu pt. "Gdzieś'. 
rozwiń zwiń