"Pierwsza piosenka inspirowana podróżami". Maria Sadowska o singlu "Marakeczi"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 16:47
Po 6 latach muzycznej przerwy Maria Sadowska powraca z nową płytą. Jej pierwszą zapowiedzią jest orientalna ballada "Marakeczi" ze specjalnym udziałem Leszka Możdżera. Nowy album wokalistki ukaże się jesienią. 
Maria Sadowska
Maria Sadowska Foto: Polskie Radio

Tekst i melodia "Marakeczi" powstawały stopniowo, w trakcie podróży Marii Sadowskiej do Maroka. Jak mówi wokalistka nie był to wyjazd turystyczny. W Maroku miał miejsce festiwal teatralny, na który artystka pojechała wraz ze swoją przyjaciółką, reżyserką - Joanną Grabowiecką. - Ta piosenka opowiada o naszej podróży, która odbywa się dwa temu w teatralnej wyprawie - opowiada na antenie radiowej Jedynki Maria Sadowska. - Podróże artystyczne w odróżnieniu od turystycznych są zupełnie inne, niesamowite. Wtedy jest większa możliwość spotkania rożnych ludzi na swojej drodze życia - dodaje. 


Posłuchaj
16:16 2020_08_24 14_25_40_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Maria Sadowska o singlu "Marakeczi" (Muzyczna Jedynka)

 

Utwór powstał we współpracy z kompozytorem Leszkiem Możdżerem, a teledysk do piosenki miał swoją premierę 4 sierpnia br. na kanale Youtube. 


źródło: Maria Sadowska/Youtube


"Interesowało mnie robienie wielu różnych rzeczy" 

Maria Sadowska realizuje się na różnych płaszczyznach. Jest nie tylko utalentowaną wokalistką, ale także scenarzystką i reżyserką filmową.  W 2017 wyreżyserowała "Sztukę kochania", filmową biografię Michaliny Wisłockiej. Artystka zdradza, że od zawsze interesowało ją robienie wielu rzeczy na raz. - Uwielbiałam być kreatywna, lubiłam pisać, robić zdjęcia, filmy i muzykę - wylicza Maria Sadowska. - Wszyscy wokół mi mówili, że muszę zdecydować się na jedną rzecz, bo inaczej w żadnej profesji nie będę dobra. (...) Teraz myślę, że czasy się zmieniły, żyjemy trochę w innym świecie, który ulega nieustającym przemianom i te czasy, w których ludzie robili jedną rzecz lub mieli jeden rodzaj pracy już minęły - ocenia. 

Nowa płyta 

Jak zapowiada Maria Sadowska nowa płyta ukaże się na jesieni i zdradza, że będzie się ona różnić od jej poprzednich albumów. - Na pewno będzie inna, bardziej elektroniczna. (...) Wszystkie piosenki powstały w zasadzie na ukulele i są takie, że da się je prosto zaśpiewać przy ognisku, czego nie mogę powiedzieć o moich poprzednich płytach, gdzie utwory były bardzo skomplikowane - dodaje wokalistka. 

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Maria Sadowska (wokalistka, reżyserka)

Data emisji: 24.08.2020 r. 

Godzina emisji: 14.20

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

MoMo z nowym singlem "Zróbmy sobie przerwę"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 15:40
Gościem "Muzycznej Jedynki" była Anna Ołdak, wokalistka zespołu "MoMo", która przedstawiła słuchaczom Programu I Polskiego Radia nowy singiel z albumu "Różowy/Niebieski". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Czartoryska-Niemczycka pokazuje światu autorską płytę!

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 14:50
Aktorka, wokalistka, mama trójki dzieci sześć lat temu zaczęła tworzyć autorską płytę, która jest odzwierciedleniem jej doświadczeń, opowieścią o emocjach towarzyszących wielkim zmianom w życiu. - W chwili, w której teraz jesteśmy, mam wrażenie, że możemy jej poświęcić więcej uwagi, wsłuchać się w niezwykle ważne teksty i docenić aktualność tych kompozycji - mówi w "Muzycznej Jedynce" Anna Czartoryska-Niemczycka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z wyjątkiem nas" - Natalia Kukulska prezentuje kolejną odsłonę nowego albumu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 16:50
Płyta "Czułe struny" będzie miała swoją premierę 28 sierpnia. Po świetnie przyjętym, zarówno przez fanów wokalistki, jak i miłośników muzyki klasycznej, utworze "Czułe struny [Polonez As-dur]", artystka prezentuje kolejną odsłonę albumu. "Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]". To kompozycja Fryderyka Chopina, w aranżacji Krzysztofa Herdzina, do której słowa napisała Mela Koteluk.
rozwiń zwiń