Hela o nauce w londyńskiej szkole: uczymy się tego, jak wygląda świat muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 17:00
Gościem Programu 1 Polskiego Radia była  Hela, debiutująca młoda piosenkarka, która w rozmowie z Marią Szabłowską opowiedziała o nauce w londyńskiej szkole, w której uczy się songwritingu - czyli jak komponować i pisać piosenki. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/carlos castilla

Posłuchaj
09:09 2020_08_25 14_23_10_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Hela o o nauce songwritingu (Muzyczna Jedynka)

 

Hela to młoda i utalentowana wokalistka tworząca muzykę z pogranicza indie-folku i folk-popu. Po wielu latach spędzonych w szkole muzycznej sięgnęła po gitarę i zaczęła pisać własne piosenki. Podobnie jak w debiutanckim singlu, jedną nogą jest w Londynie, gdzie mieszka i studiuje songwriting, a drugą - w Warszawie, skąd pochodzi i gdzie najchętniej tworzy swoją muzykę.

- Cały czas się uczę, aktualnie miałam rok przerwy od studiów, zostały mi jeszcze dwa lata. Teraz będę się starała o nauczanie online, gdyż ze względu na obecną sytuację, jest taka możliwość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Hela. - Teraz w Polsce zaczęły mi się dziać różne rzeczy muzycznie i skorzystam z tego - dodaje. 


HelaVevo/teledysk do piosenki "Jedną nogą"

Nauka w angielskiej szkole

- Głównie uczymy się wszystkiego dookoła, jak wygląda świat muzyczny, zasad, teorii muzyki, ale też uczymy się pisania - wylicza Hela. - Wybrana osoba przychodzi z piosenką na zajęcia, opowiada o niej i każdy uczestnik, studenci, profesorowie dają rady dotyczące tego utworu, jakie mamy nanieść poprawki - podkreśla. 

Artysta w rozmowie z Marią Szabłowską zdradza, że była gorliwą fanką Taylor Swift. - Moje pisanie, pomysł, że chciałabym robić muzykę rozrywkową zaczął się od Taylor Swift, która teraz jest kojarzona z muzyką pop, ale zaczynała od muzyki country - mówi artystka. - I ja zakochałam się w country, a potem zaczęłam interesować się folkiem - dodaje.  

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Hela (wokalistka)

Data emisji: 25.08.2020 r. 

Godzina emisji: 14.23

mat. prasowy/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

LIKA: dobrze realizuje się w zarówno w dziedzinie prawnej jak i w obszarze muzycznym

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 16:25
Wiele lat temu zadebiutowała w programie TVP2 "Szansa na sukces". Dzisiaj jest wziętą prawniczką i po latach podbija polską scenę muzyczną. Już we wrześniu będziemy mogli ją usłyszeć w konkursie "Debiuty" na 57. KFPP w Opolu. Gościem "Muzycznej Jedynki" była Angelika (LIKA) Wdowczyk. 
rozwiń zwiń