Lora Szafran i Łukasz Gorczyca grają razem

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 18:04
To dość zaskakujący duet, choć Łukasz Gorczyca zapewnia, że poznał Lorę Szafran wiele lat temu. Piosenkarka zgodziła się zaśpiewać z nim utwór "Pies z Kosmosu" na jego nową, drugą płytę "Piosenki". W Programie 1 Polskiego Radia można było usłyszeć przedpremierową prezentację utworu.
Łukasz Gorczyca
Łukasz GorczycaFoto: Wojciech Kusiński/ PR

18 września w Krośnie w ramach Galicja Blues Festival Łukasz Gorczyca wystąpi na koncercie, w trakcie którego zaśpiewa wszystkie piosenki z płyty. Jedną wykona wspólnie z Lorą Szafran. - To będzie koncert promujący tę płytę - mówi muzyk. Zapowiedział również niespodzianki muzyczne, ale nie chciał zdradzić jakie.


Posłuchaj
14:36 2020_08_26 13_17_26_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Lora Szafran i Łukasz Gorczyca o wspólnym graniu (Muzyczna Jedynka)


Łukasz Gorczyca współpracuje z krajowymi oraz zagranicznymi muzykami. Niektórzy z nich wystąpili z nim wspólnie na płycie. Podkreśla, że zna ich wszystkich ze wspólnego grania. – To są ludzie, których poznałem na scenie – podkreśla. Wśród nich są Patsy Gamble (ceniona brytyjska saksofonistka) i Jennifer Batten (słynna gitarzystka Michaela Jacksona). Premiera albumu 25 września.

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Goście: Lora Szafran (wokalistka), Łukasz Gorczyca (muzyk)

Data emisji: 26.08.2020 r. 

Godzina emisji: 13.17

ag

Czytaj także

Łukasz Gorczyca: "Lustro" to uniwersalna piosenka o przemijaniu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 14:18
Utwór "Lustro" to zapowiedź powstającej kontynuacji projektu "Gorczyca i Przyjaciele" Łukasza Gorczycy. Artysta do tej kompozycji zaprosił Kasię "Pumę" Piasecką. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowe tanga Vanesy Harbek i Łukasza Gorczycy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 15:01
Pochodzi z Buenos Aires, ale od roku mieszka w Berlinie. Do Polski artystka przyjechała z trasą koncertową, promującą album w stylu ognistego argentyńskiego bluesa, który ukaże się już niebawem. Na scenie Vanesie Harbek towarzyszy Łukasz Gorczyca, który skomponował muzykę do piosenek. Tanga stały się prawdziwym hitem, podbijając serca mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Czy w Polsce będzie podobnie?
rozwiń zwiń