Zespół Chemia z nowym singlem promującym nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 18:35
21 sierpnia zespół Chemia opublikował najnowszy singiel “Modern Times”, który został wyprodukowany przez znanego, wielokrotnie nagradzanego producenta, gitarzystę i kompozytora Andy’ego Taylora. Singiel poprzedza album, który ukaże się na wiosnę. Zdaniem muzyków, będzie to najlepsza do tej pory płyta Chemii.
Wojciech Balczun (L) i Łukasz Drapała (P) w teledysku do piosenki Modern Times
Wojciech Balczun (L) i Łukasz Drapała (P) w teledysku do piosenki "Modern Times"Foto: YT

Andy Taylor kojarzony jest głównie z zespołem Duran Duran, ale występował także jako gitarzysta, autor tekstów i producent muzyczny takich wykonawców jak The Power Station, Robert Palmer, Rod Stewart.  Po nagraniu singla zespół po kilku miesiącach w tym samym studiu nagrał album


Posłuchaj
10:45 2020_09_02 13_19_02_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Zespół Chemia ma nowy singiel, a wkrótce nowa płyta (Muzyczna Jedynka)

 
Współpraca z Andy'm Taylorem

- Po raz pierwszy pracowaliśmy z producentem, ale trzeba powiedzieć, że byliśmy do tego dobrze przygotowani - wspominam Wojciech Balczun  Na spotkanie z Andy Taylorem pojechali z już gotowym zarysem piosenki. - Pokazaliśmy to Andy'emi i myślę, że  jego największym wkładem był wkład w brzmienie i w to co Łukasz śpiewa i jak śpiewa - mówi muzyk. W niektórych utworach Taylor zagrał na gitarze, jest też autorem wszystkich tekstów na płycie.

Praca zespołowa wszystkich muzyków

Wojciech Balczun przyznał, że melodie są efektem pracy całego zespołu, choć on przedstawiał pomysły. - Myślę, że będziemy pracować tak dalej, że będę dawał zaczyny i będziemy je rozwijać - zapowiada. - Myślę, że to najlepsza płyta Chemii, jaka do tej pory się ukazała - dodaje

Łukasz Drapała podkreśla, że zespół postanowił, iż każdy jego członek przy pracy nad płytą wyjdzie - jak to określił - ze strefy komfortu.  - Żebyśmy spojrzeli na swoje partie, na pomysły z dystansem, bez przeciągania liny, że zawsze moje musi być na wierzchu - wyjaśnia. Podkreśla, że to zupełnie inne w historii zespołu podejście.

Chemia/Youtube

Najnowszy album "Something to Believe In", ukaże się wiosną 2021 r. nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Marcin Kusy 

Goście: Wojciech Balczun i Łukasz Drapała (członkowie zespołu Chemia)

Data emisji: 2.09.2020 

Godzina emisji: 13.19

ag

Zobacz więcej na temat: chemia zespół Marcin Kusy

Czytaj także

Leszek Biolik: praca nad płytą zaczyna się od niepozornych ruchów

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 11:35
Kompozytor i muzyk jest szefem projektu "Cohen i kobiety", ale na co dzień pomaga również młodym artystom. Co jeszcze mu w duszy gra?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Tubis o "So Us": ta płyta jest narzędziem do tego, aby przyjść i posłuchać nas na żywo

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 18:05
Pianista jazzowy, Maciej Tubis na antenie Programu I Polskiego Radia zaprezentował nowy album zespołu Trio Tubis. "So Us" to trzecia studyjna płyta formacji stworzona w ciągu trzech lat.
rozwiń zwiń