Krzysztof Wolsztyński: utwory Andrzeja Zauchy wykonają najwięksi artyści dwóch pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 15:04
21 września w Operze Novej w Bydgoszczy odbędzie się XII Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy, a w ramach tegorocznej edycji widzowie wysłuchają Koncertu Galowego pt. "Wieczór nad rzeką zdarzeń". 
plakat wydarzenia
plakat wydarzeniaFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
02:40 _PR1_AAC 2020_09_07-13-27-36.mp3 Krzysztof Wolsztyński: utwory Andrzeja Zauchy wykonają najwięksi artyści dwóch pokoleń (Muzyczna Jedynka)

 

Utwory z repertuaru artysty wykonają gwiazdy polskiej sceny muzycznej. m.in. Marek Piekarczyk, Kuba Badach, Kamil Bednarek, Kasia Moś czy Piotr Cugowski. - Mamy piękną Operę, gdzie piosenki Andrzeja Zauchy wykonają najwięksi artyści dwóch pokoleń - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Wolsztyński, pomysłodawca i dyrektor festiwalu. - Co rok przypominamy utwory artysty i próbujemy to zrobić na jak najwyższym poziomie - dodaje. 

Na Festiwalu usłyszymy także m.in. Dominikę Jaszczyńską, Martę Król i Pawła Wolsztyńskiego.

Wydarzenie jest objęte patronatem Programu 1 Polskiego Radia. 

***

Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy pn. "Serca Bicie" jest muzycznym przedsięwzięciem łączącym pokolenie i pasje w jednym czasie i miejscu. Debiutujący na estradach wykonawcy mają niewiele okazji, by zmierzyć się z ambitną polską piosenką, podnieść swoje wokalne umiejętności i skonfrontować je z wybitnymi muzykami. Właśnie promowanie i wspieranie młodych, utalentowanych wokalistów w rozwoju artystycznym pod okiem doświadczonych trenerów wokalnych podczas warsztatów i koncertów to jeden z dwóch podstawowych celów Festiwalu.

Drugi podstawowy cel to tworzenie niepowtarzalnych widowisk muzycznych, podczas których widownia ma możliwość zapoznania się z polską muzyką rozrywkową z okresu jej największej świetności, gdy jej wartość artystyczna była czymś niewątpliwym, a która do dziś może stanowić inspirację dla młodych artystów.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke 

Gość: Krzysztof Wolsztyński (dyrektor festiwalu)

Data emisji: 7.09.2020 r. 

Godzina emisji: 13.27

info prasowe/ans