Lech Dyblik: gram niezwykle intensywnie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 13:20
- Ludzie są spragnieni koncertów i spotkań. Zainteresowanie jest większe niż wcześniej - mówi o swoich występach na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi Lech Dyblik. Aktor i piosenkarz muzyki rosyjskiej zapowiada również najnowszą płytę, która ukaże się już jesienią.
Paweł Sztompke (L) i Lech Dyblik (P)
Paweł Sztompke (L) i Lech Dyblik (P)Foto: Piotr Grabka/Polskie Radio

Posłuchaj
12:30 2020_09_07 14_26_24_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Lech Dyblik zapowiada nową płytę

Lech Dyblik jest aktorem telewizyjny, filmowym i śpiewającym. Nazywa siebie radzieckim piosenkarzem, który języka, śpiewu i gry nauczył się już jako dorosły mężczyzna.

- Z tymi zarzutami o śpiewaniu po rosyjsku już parę razy spotkałem się w swoich stronach. Po prostu wymyśliłem dość późno karierę w show biznesie i wybrałem taką dziedzinę, gdzie nie ma zbyt dużej konkurencji. Nie mam czasu przebijać się. Na polu rosyjskiej piosenki poetyckiej jest nas niewielu - zdradza Lech Dyblik.

Źródło: KinoSwiatPL/Lech Dyblik + Trio, "Pod mocnym aniołem"

Śpiewa na Piotrkowskiej

Artystę można usłyszeć także wieczorami na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi przed Domem Buta. - Teraz szczególnie gram niezwykle intensywnie. Jest to jedna z niewielu form spektaklu czy koncertu, która jest możliwa i Sanepid to akceptuje. Są to nieprzygotowane i nieanonsowane spotkania na ulicy - opowiada gość Jedynki.

Lech Dyblik przyznaje, że w czasach pandemii takie wydarzenia cieszą się większym zainteresowaniem niż w ostatnich latach.

Wkrótce nowa płyta

Lech Dyblik czas pandemii wykorzystał również na nagranie płyty. Jak zapowiada, zostanie ona wydana pod koniec września lub na początku października. - Jest to owoc pracy w maju, czyli w okresie lockdownu - dodaje.

Producentem krążka jest Fundacja Artystyczna Gospodarki i Administracji Publicznej. - Razem ze mną przy tej płycie pracowali Oleg Dyyak, który grał na akordeonie oraz aranżował i Piotr Domagała, który grał na gitarze. Są to profesorowie akademii muzycznych, czyli mocne postacie, jeśli chodzi o muzykę - słyszymy w "Muzycznej Jedynce".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: Lech Dyblik (artysta)

Data emisji: 7.09.2020

Godzina emisji: 14.26

DS

Czytaj także

Katarzyna Żak o publiczności i artystach: wzajemnie karmią się energią

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 16:30
- Publiczność jest już głodna spotkań z żywym artystą - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Żak. Piosenkarkę można będzie usłyszeć niedługo na koncertach na Mazurach oraz w Sopocie. Z jakim repertuarem wystąpi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska: Chopin stworzył niezwykle uniwersalne dzieła

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 15:50
- Mam poczucie wielkiej satysfakcji i radości, że ten karkołomny, mogłoby się wydawać, pomysł jest przychylnie przyjęty - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o albumie "Czułe struny" Natalia Kukulska. Po raz pierwszy muzycy opracowali dzieła Fryderyka Chopina w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Kto był pomysłodawcą?
rozwiń zwiń