Danuta Błażejczyk: wszyscy pamiętają przeboje Danuty Rinn

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 15:20
Trwają właśnie przygotowania do piątej edycji Danuta Rinn Festiwal, który w tym roku odbędzie się pod hasłem "2 Danuty i ich nuty". - Każdego roku staramy się zaprosić artystę, który w danym momencie obchodzi swój jubileusz - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Danuta Błażejczyk, organizatorka festiwalu. Kto zaśpiewa podczas koncertu finałowego?
Danuta Błażejczyk w studiu Jedynki
Danuta Błażejczyk w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
14:23 2020_09_15 14_22_41_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Danuta Rinn Festiwal już w listopadzie (Muzyczna Jedynka)

20 listopada w Domu Kultury KADR w Warszawie odbędzie się koncert finałowy piątej odsłony Ogólnopolskiego Danuta Rinn Festiwal. Jest to wydarzenie poświęcone zmarłej w 2006 roku wokalistce, której repertuar przez wiele osób określany jest mianem perełek polskiego tekściarstwa i polskich melodii. Jak przyznaje Danuta Błażejczyk, festiwal postanowiła zorganizować za namową Włodzimierza Korcza.

- Była to jego propozycja. Jak już organizować coś tak ważnego, to mówi do mnie: "Zrób to dla Danusi. Przecież ją znałaś, przyjaźniłyście się i mieszkałaś w jej mieszkaniu. Poza tym uprawiacie podobną muzykę, taką swingującą" - zdradza Danuta Błażejczyk.

Źródło: Polskie Piosenki / Danuta Rinn i Bogdan Czyżewski, "Na deptaku w Ciechocinku"

Koronawirus nie przeszkodził

Gość Jedynki przyznaje, że w tym roku festiwal będzie miał ograniczoną publiczność ze względu na pandemię koronawirusa. Osoby, które nie pojawią się w Domu Kultury KADR, będą mogły obejrzeć festiwali online. 

A czy podczas festiwalu usłyszymy największy hit Danuty Rinn "Gdzie ci mężczyźni"? - Wszyscy ten hit znają i śpiewają. Ale jeśli chodzi o nasz festiwal, mało było odważnych, żeby to zaśpiewać - śmieje się Danuta Błażejczyk.

- Dysponujemy nutami i podkładamy dla naszych uczestników. Możemy je udostępniać. My niczego nie narzucamy (w kwestii utworów wykonywanych przez uczestników - red.). Możemy tylko podpowiadać i sugerować - dodaje gość Jedynki.

Zaśpiewa Danuta Błażejczyk

Podczas festiwalu można usłyszeć przede wszystkim utwory Danuty Rinn, ale organizatorzy każdego roku starają się zaprosić gościa specjalnego, który wystąpi przed publicznością. W poprzednik roku był nim Andrzej Rybiński, natomiast teraz swoje piosenki zaśpiewa Danuta Błażejczyk, która właśnie świętuje 35-lecie pracy artystycznej. W związku z tym, jak zdradza piosenkarka, tegoroczny festiwal za akceptacją rodziny nosi nazwę „2 Danuty i ich nuty”.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Danuta Błażejczyk (piosenkarka)

Data emisji: 15.09.2020

Godzina emisji: 14.22

DS

Czytaj także

Danuta Błażejczyk o twórczości Danuty Rinn: są to ponadczasowe piosenki

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 20:27
- Nie kopiujemy, tylko śpiewamy swoimi własnymi emocjami - mówi o uczestnikach IV Danuta Rinn Festiwal Danuta Błażejczyk. Trwają eliminacje do kolejnych etapów festiwalu, najbliższe odbędą się w najbliższą sobotę w podwarszawskich Łomiankach.
rozwiń zwiń