Basia Dratwińska: gramy i to jest nasz cel na najbliższy czas

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 18:20
- Ciężko stwierdzić, czy to jest jazz, pop czy soul. Słuchamy w zasadzie wszystkiego, co jest dobrą muzyką. Wyszła z tego nasza muzyka - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Basia Dratwińska. Jaka jest płyta "Naprawdę" tej młodej artystki?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: TZIDO SUN/ Shutterstock

Posłuchaj
09:47 2020_09_16 13_22_58_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3.mp3 Basia Dratwińska i jej płyta "Naprawdę" (Muzyczna Jedynka)

- Nasza muzyka jest dość dynamiczna i dużo się w niej dzieje instrumentalnie. Postawiłam też na polskie teksty, żeby jednak przekazać w nich, co skłania mnie do refleksji i nad czym zastanawiam się na co dzień - twierdzi Basia Dratwińska.

Źródło: BASIA DRATWINSKA/Basia Dratwińska, "Naprawdę"

Płyta wspólnie z Nikodem Sikorskim

Utalentowana sosnowiczanka wydała pod koniec lutego - wspólnie z Nikodem Sikorskim - debiutancki album "Naprawdę". Można na nim usłyszeć utwory z klasycznego i współczesnego jazzu.

- Postanowiłam pójść na Akademie Muzyczną (w Katowicach - red.) i w zasadzie tam przez znajomych poznałam Nikodema Sikorskiego, producenta i pianistę, z którym zaczęliśmy współpracować. Z początku był to jeden singiel, a później jak okazało się, współpraca przebiegała bardzo sprawnie i postanowiliśmy nagrać całą płytę - opowiada gość Jedynki.

Bielska Zadymka Jazzowa

Basia Dratwińska pierwszy wspólny koncert zagrała z Nikodemem Sikorskim na Bielskiej Zadymce Jazzowej. Jak do tego doszło?

- Zagraliśmy tam już rok wcześniej z materiałem coverowym. Mieliśmy za zadanie rozkręcić wieczorny Jam Session i zagrać kilka utworów. Właśnie po tym wydarzeniu, na którym poznałam Nikodema Sikorskiego, zabraliśmy się za płytę i za materiał. Byliśmy również w stałym kontakcie z organizatorami. Kiedy usłyszeli, że mamy gotowych w zasadzie 10 autorskich utworów, stwierdzili, że także w następnym roku nas zaproszą. To była wielka nagroda i ogromne niedowierzanie - mówi Basia Dratwińska.

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Goście: Basia Dratwińska (artystka)

Data emisji: 16.09.2020 

Godzina emisji: 13.22

DS

Zobacz więcej na temat: piosenka Zbigniew Zegler
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ALICJA: moim muzycznym marzeniem jest nagranie debiutanckiej płyty

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 16:50
Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele muzycznych osiągnięć. ALICJA, czyli Alicja Szemplińska, jest zwyciężczynią X Edycji The Voice Of Poland oraz Szansa na sukces. Eurowizja 2020. W "Muzycznej Jedynce" opowiedziała o swojej muzycznej drodze oraz trzecim wydanym singlu pt. "Gdzieś'. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Zastępa i Marcin Sójka zaśpiewali jak zostać gwiazdą

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 16:00
Już 2 października na ekrany polskich kin wejdzie film "Jak zostać gwiazdą". Natalia Zastępa i Marcin Sójka nagrali singiel promujący tę produkcję. - Uznaliśmy, że nasze głosy mogą fajnie zabrzmieć w tej piosence - mówi o utworze "Ślady" Natalia Zastępa. 
rozwiń zwiń