Kasia Cerekwicka: najbardziej liczy się obecność drugiego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 15:20
- Ta piosenka skłania do refleksji nad naszym zabieganym życiem, aby trochę zwolnić tempo - mówi o utworze "W pogoni za szczęściem" Kasia Cerekwicka. Artystka opowiada w Programie 1 Polskiego Radia, jak wygląda jej codzienność w dobie pandemii. Czy jest całkowicie inna niż wcześniej?
Kasia Cerekwicka w studiu radiowej Jedynki
Kasia Cerekwicka w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj
14:30 2020_09_23 13_21_41_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Kasia Cerekwicka z nową płytą (Muzyczna Jedynka)

Utwór "W pogoni za szczęściem" jest singlem promującym najnowszą płytę Kasi Cerekwickiej - "Pod skórą". Jak przyznaje wokalistka, zwolnienie tempa nie odnosi się do koronawirusa, ale do całego życia.

- Cały czas żyjemy w takim świecie, który mam wrażenie, że opiera się tylko na zdobywaniu i nadmiernym dbaniu o dobra osobiste. A ja tutaj mówię, żebyśmy w naszym życiu i codziennym biegu zwrócili czasem uwagę na siebie nawzajem, jak również na swoje relacje, swoich bliskich i zrozumieli, że kontakt z drugim człowiekiem nie polega tylko na wysłaniu wiadomości przez Messengera czy na ilości obserwujących na portalach społecznościowych - tłumaczy Kasia Cerekwicka.

Zdaniem wokalistki czas pandemii pomaga w zrozumieniu, jak bardzo ważne są osoby, które nas otaczają.

źródło: Kasia Cerekwicka Official/Youtube

Brakuje koncertów

Kasia Cerekwicka nie ukrywa, że obecnie brakuje jej pracy związanej z koncertami. - Wstaje się po coś, idzie się do pracy i ma się jakieś obowiązki. U nas to się diametralnie zmieniło i nie ma za bardzo, co może zabrzmi brutalnie, wstawać i budzić się rano. Chociaż teraz, jeśli akurat chodzi o mnie, żyję promocją płyty. Można powiedzieć, że mam trochę taką namiastkę swojego życia sprzed pandemii - twierdzi artystka.

Tęsknota za publicznością

Wokalistka tęskni nie tylko za pracą ze swoimi zespołem, ale przede wszystkim za kontaktem z publicznością. 

- Kiedy na rynku ukazała się nowa płyta "Pod skórą", pierwsze o czym marzy artysta, to wyruszyć w trasę koncertową i pokazać ten album publiczności. Tego bardzo mi brakuje. Mimo że jestem osobą, która patrzy bardzo realistycznie na życie, to jednak staram się widzieć przyszłość w przysłowiowych różowych okularach. Cały czas żyję nadzieją, że może w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się z publicznością na normalnych zasadach - mówi Kasia Cerekwicka.

Kasia Cerekwicka dodaje, że planuje zorganizowanie trasy koncertowej po lokalnych rozgłośniach Polskiego Radia. - Także, jeśli państwo nawet nie będą mogli znaleźć się na koncercie, będzie możliwość posłuchania nowego materiału. Mam nadzieję, że to wydarzy się jeszcze w tym roku - słyszymy w "Muzycznej Jedynce".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Kasia Cerekwicka (piosenkarka)

Data emisji: 23.09.2020

Godzina emisji: 13.21

DS

Czytaj także

Kasia Cerekwicka zapowiada nowy album. "Ta płyta jest bardzo moja"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 21:00
- Nie chcę już podążać taką drogą, aby być na okładkach czasopism czy walczyć o popularność. Chcę powalczyć o słuchacza takiego jak ja, czyli bardziej wytrawnego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Cerekwicka. Utwór "W pogoni za szczęściem" jest zapowiedzią jej najnowszego albumu, który ukaże się już jesienią. Jaki będzie "Pod skórą"?
rozwiń zwiń