Zespół Plastic zapowiada nową płytę. "Bardzo lubimy mieszać brzmienia"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 14:50
- Cieszy nas to, co robimy i dlatego jesteśmy szczęśliwymi ludźmi. "Gonna Get U" jest właśnie o tym, że dopadniemy was i musicie nas pokochać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym singlu Agnieszka Burcan z zespołu Plastic. Czy ten utwór jest tylko zapowiedzią nowego albumu czy jeszcze czymś więcej?
Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski - zespół Plastic
Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski - zespół Plastic Foto: G. Śledź/Polskie Radio

Posłuchaj
14:35 2020_09_25 13_18_17_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Nowy singiel zespołu Plastic (Muzyczna Jedynka)

Właśnie mija 6 lat od ostatniej płyty zespołu Plastic. Agnieszka Burcan oraz Paweł Radziszewski zapowiadają jednak, że już niedługo wydadzą kolejny album.

- Płyta jest gotowa od kilku miesięcy: zmiksowana, zmasterowana i wyprodukowana. Jednak w związku z sytuacją, która zaskoczyła chyba wszystkich na świecie oraz z lockdownem, musieliśmy przełożyć termin wydania płyty. Miała ukazać się wiosną tego roku, ale… wszystkie wróbelki ćwierkają, że będzie to początek przyszłego roku - komentuje Paweł Radziszewski.

Źródło: Plastic Official/Plastic, "Gonna Get U"

Płyta będzie miała oddźwięk?

Mimo że według opinii wielu ekspertów Plastic może pochwalić się dobrą muzyką, często nie ma spodziewanego oddźwięku wśród słuchaczy. Czy inaczej będzie w przypadku singla "Gonna Get U", który jest zapowiedzią wspomnianego albumu?

- O tym właśnie jest "Gonna Get U", że dopadniemy was i musicie nas pokochać. To jest tylko kwestia dotarcia do słuchaczy. To, co robimy bardzo nas bawi i jest główną przyczyną, dla której zajmujemy się muzyką - twierdzi Agnieszka Burcan.

Nowoczesne i analogowe brzmienia

Jak przyznają artyści, ich album będzie wyróżniał się tym, że do jego wykonania użyli bardzo nowoczesnych brzmień, a z drugiej strony starych, kultowych. - Bardzo lubimy to mieszać. "Gonna Get U" jest właśnie utworem, w którym spotykają się różne elementy, które będą na naszej płycie. Jest on najbardziej reprezentatywny dla całej płyty - zdradza Agnieszka Burcan.

Paweł Radziszewski zauważa, że wiele dźwięków z płyty powstało na sprzęcie, który jest… starszy od nich. Muzyk dodaje, że jeszcze przed premierą albumu, ukaże się także kolejny singiel.

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Goście: Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski (zespół Plastic)

Data emisji: 25.09.2020 

Godzina emisji: 13.18

DS

Czytaj także

Majewski pracuje nad debiutancką płytą. "Słuchacze nadadzą jej kierunek"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 17:28
Rafał Majewski był jednym z największych objawień programu X-Factor. Teraz wraca na scenę z pierwszym singlem i materiałem na debiutancki album. - Jesteśmy na etapie ostatnich szlifów muzycznych - zapowiada w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lanberry z planem awaryjnym. "To jest mój świeży start"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 16:40
- Jest to przede wszystkim zwieńczenie historii i całkowite odcięcie się od tego, co było mi niepotrzebne w życiu. Zaczynam nowy rozdział - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Lanberry o najnowszym singlu "Plan awaryjny". Piosenka stanie się hitem tegorocznego lata?
rozwiń zwiń