Jubileuszowa płyta Renaty Przemyk. "Podróż sentymentalna"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 08:00
Niedawno ukazała się najnowsza płyta artystki wydana z okazji 30-lecia pracy artystycznej. To wyjątkowy, jubileuszowy album - największe przeboje w nowych aranżacjach i w niesamowitych duetach. Renacie Przemyk towarzyszą m.in. Adam Nowak, Buslav, Czesław Mozil, John Porter, Leski, Marek Dyjak, Skubas, Wojciech Waglewski, Igor Herbut i inni. 
Fragment okładki płyty Renata Przemyk i mężczyźni
Fragment okładki płyty "Renata Przemyk i mężczyźni"Foto: mat. prasowe

czytaj więcej
przemyk renata 1200.jpg
"Dać piosenkom nowe życie". Największe przeboje Renaty Przemyk w nowych aranżacjach

- Wydaje mi się, że udało nam się stworzyć prywatną, wręcz intymną atmosferę - mówi w "Muzycznej Jedynce" w Programie 1 Renata Przemyk i zdradza, że kierowała się sercem. - Wybrałam osoby, które lubię, kocham, szanuję jako artystów, z którymi zgadzam się energetycznie - podkreśla. - I tak jak każdy jest kompletnie różny, tak wszyscy są wrażliwi, cudowni, mają wyraziste osobowości, są spełnionymi, kompletnymi artystami - dodaje. 


Posłuchaj
09:03 PR1_MPLS 2020_09_28-14-25-54.mp3 Renata Przemyk o swojej jubileuszowej płycie (Muzyczna Jedynka)

 

Artystka zdradza, że z każdym z trzynastu mężczyzn śpiewało się cudownie, ale jednocześnie z każdym kompletnie inaczej. - To było ogromne wyzwanie i wielka przygoda. Do tego był jeszcze czternasty - mój cudowny pan aranżer-producent Tomek "Harry" Waldowski, który nam to wszystko przygotował - mówi Renata Przemyk.

- Chwytał w lot moje pomysły, uwagi. W kilka minut miałam kolejną wersję, trafioną w punkt, właśnie po to, żeby moi goście mogli się poczuć w tych piosenkach naprawdę dobrze. Były wspólnie specjalnie dobierane tak, żeby nam się wszystko zgadzało, żeby można było wiarygodnie i od serca zaśpiewać o czymś ważnym dla nas obojga - zaznacza i dodaje, że wielu z panów zaskoczyło ją swoimi wykonaniami.


Renata Przemyk/"Kochana"(duet z Igorem Herbutem)

- Dla mnie to też jest podróż sentymentalna, ale taka naprawdę z przygodami. To piosenki, które powstawały na przestrzeni 30 lat, ale i tych panów poznawałam na różnym etapie swojego życia - mówi Reanata Przemyk w radiowej Jedynce. -  Udowodniłam sama sobie, że te piosenki są ponadczasowe. One się w ogóle nie zestrzały, zyskały wręcz na tych nowych wersjach, na tych spotkaniach - ocenia. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Renata Przemyk (wokalistka)

Data emisji: 28.09.2020 

Godzina emisji: 14.25

kh

Czytaj także

Debiutancka płyta Natalii Świerczyńskiej. "Wnoszę repertuar, który powstał z głębi serca"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 15:20
- Chciałam coś zrobić, żeby historie, które opowiadała moja babcia, zostały zapamiętane. W jakimś stopniu udało mi się przelać je na piosenki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Świerczyńska. Utwory, które znajdą się na debiutanckim krążku wokalistki znanej z "The Voice of Poland", są zainspirowane rodzinno-wojennymi historiami. 
rozwiń zwiń