"Piosenka jest o miłości, zauroczeniu". Gosia Stępień o utworze "Piano Bar"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 14:50
Znana szerszej publiczności jako finalistka pierwszej edycji "Idola", Gosia Stępień, przygotowuje się do wydania solowego albumu. W "Muzycznej Jedynce" opowiedziała o nowo powstałym utworze "Piano Bar". 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/carlos castilla

Posłuchaj
10:12 2020_09_29 13_19_12_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "Piosenka jest o miłości, zauroczeniu". Gosia Stępień o utworze "Piano Bar" (Muzyczna Jedynka)

 

Utwór "Piano Bar" zwiastuje nowy album wokalistki. Słowa do piosenki napisał Jacek Cygan, natomiast muzykę skomponował Filip Siejka. - Jest to piosenka o miłości, złudzeniu, że w każdej chwili może prysnąć czar, ale to zauroczenie gdzieś w nas jest - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia, Gosia Stępień. 


Jak podkreśla wokalistka, pracę nad materiałem do nowej płyty trwają. - Proces tworzenia trochę trwa, ale są ludzie, którzy mi bardzo pomagają - mówi. 

Gosia Stępień i Yugopolis

W 2007 wzięła udział w projekcie Yugopolis. Zaśpiewała tam piosenkę "Płomień naszych serc". - Miałam ogromną przyjemność wziąć udział w tym projekcie gościnnym, w którym wystąpili również Marek Piekarczyk, Muniek Staszczyk czy Maciej Maleńczuk - wspomina artystka. 


terazt1/YUGOPOLIS i Gosia Stępień - "Płomień naszych serc"

Wspomnienie "Idola" 

Wokalistka wystąpiła w pierwszej edycji muzycznego show, która miała miejsce w 2002 roku. Do finałowej dziesiątki oprócz Gosi zakwalifikowali się: Ania Dąbrowska, Ewelina Flinta, Alicja Janosz, Tomasz Makowiecki, Paweł Nowak, Jakub Rutnicki, Patrycja Wódz, Szymon Wydra i Michael Zawitkowski. - Z ogromną ochotą chciałam wspomnieć jurorów: panią Elę Zapendowską, śp. Roberta Leszczyńskiego i na pewno Jacka Cygana, który jest dla mnie szczególną osobą. Napisał dla mnie kilka pięknych tekstów na materiał płytowy - mówi artystka. 

***

Gosia Stępień jest absolwentką Katowickiej Akademii Muzycznej. W 2004 roku wokalistka wystąpiła na festiwalu Top Trendy, śpiewając piosenki "Czułość" i "Gdybyś kiedyś" autorstwa Jacka Cygana i Krzysztofa Herdzina. 29 kwietnia 2008 roku ukazała się płyta "Hey Jimi", na której Gosia Stępień zaśpiewała utwór "Crosstown Traffic".

W 2012 roku artystka wzięła udział w programie TVP Bitwa na głosy, dołączając do drużyny sióstr Natalii i Pauliny Przybysz.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Gosia Stępień (wokalistka)

Data emisji: 29.09.2020 r. 

Godzina emisji: 13.20

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zainspirowana berlińskim życiem". Julia Bosski-Przybora o piosence Parlez Vous Francais

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 18:50
Jest prawnuczką słynnego poety, współzałożyciela "Kabaretu Starszych Panów" - Jeremiego Przybory. Jej sercu bliskie jest zarówno Lazurowe Wybrzeże jak i Niemcy, gdzie mieszkała przez 8 lat. Młoda i niezwykle utalentowana artystka dziś swoje piosenki śpiewa w czterech językach. Gościem "Muzycznej Jedynki" była Julia Bosski- Przybora. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pierwsza piosenka inspirowana podróżami". Maria Sadowska o singlu "Marakeczi"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 16:47
Po 6 latach muzycznej przerwy Maria Sadowska powraca z nową płytą. Jej pierwszą zapowiedzią jest orientalna ballada "Marakeczi" ze specjalnym udziałem Leszka Możdżera. Nowy album wokalistki ukaże się jesienią. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jurksztowicz: muzyka zawsze wyciąga mnie z największych dołów

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 15:40
- Chciałabym dostarczać publiczności muzykę najwyższej jakości, która podnosi nas na wyższy poziom istnienia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Anna Jurksztowicz, która z okazji 35-lecia pracy artystycznej wydała album "Jestem taka sama". Jaka jest jej nowa płyta?
rozwiń zwiń