Nowy singiel Kate. "Chciałabym przekazać coś dobrego ludziom"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 17:00
- Muzyka od dziecka była dla mnie źródłem pozytywnej energii i była taką inspiracją do działania - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kate, czyli Kasia Dąbrowska. Piosenkarka zaprezentowała właśnie najnowszy singiel "Teraz siebie znam". Czy będzie on dawką dobrej energii dla słuchaczy? 
Kate
KateFoto: Emilia Szczesiak

Posłuchaj
08:39 2020_10_01 14_32_46_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Kate z nowym singlem (Muzyczna Jedynka)

Singiel "Teraz siebie znam" opowiada - jak mówi sama artystka - o przełamywaniu strachu, o tym, że bycie szczęśliwym zależy od nas samych i możemy tacy się stać pomimo przeszkód, różnych doświadczeń, warto żyć w zgodzie ze swoimi priorytetami. - Krytyka innych ludzi była dla mnie wielką blokadą. Dziś moje wybory są odbiciem moich nadziei, a nie lęków. Warto podejmować wyzwania, one nas kształtują i uczą. O tym właśnie jest mój singiel - twierdzi Kate.

Zarówno tekst piosenki, jak i scenariusz do teledysku "Teraz siebie znam" są autorstwa Kate. Natomiast kompozytorem jest Łukasz Lazer.

Kate/Making of teledysku "Teraz siebie znam"

Muzyka największą pasją

- Jeśli mamy różne doświadczenia życiowe i nie zawsze są one pozytywne, powinny prowadzić do tego, żeby mobilizować innych i pozytywnie nastrajać przez nasze pasje. Moją największą pasją jest muzyka i mam nadzieję, że cała moja płyta, którą właśnie tworzę, będzie taką dawką pozytywnej energii dla odbiorcy - zauważa Kate.

Koncentruje się na muzyce pop-rock

Zdaniem Kate "Teraz siebie znam" jest utworem z gatunku pop-rock. - Moje początki kształtowały się bardziej w jazzie i bluesie. Współpracowałam z orkiestrami i działałam także w Teatrze Komedia z zespołami jazzowo-bluesowymi. Jeśli chodzi o moją twórczość, jestem ukierunkowana na pop-rock i chciałaby trafić do takiej szerokiej grupy odbiorców z konkretnymi, pozytywnymi tekstami - mówi Kate.

Wokalistka jeszcze nie chce zdradzać szczegółów, czy jej nowa płyta będzie jednorodna stylistycznie, ale myśli, że skoncentruje się głównie na muzyce pop-rock.

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Kate - Kasia Dąbrowska (piosenkarka)

Data emisji: 1.10.2020 

Godzina emisji: 14.32

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Jurksztowicz: muzyka zawsze wyciąga mnie z największych dołów

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 15:40
- Chciałabym dostarczać publiczności muzykę najwyższej jakości, która podnosi nas na wyższy poziom istnienia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Anna Jurksztowicz, która z okazji 35-lecia pracy artystycznej wydała album "Jestem taka sama". Jaka jest jej nowa płyta?
rozwiń zwiń