"Ten utwór jest dla mnie oddechem". Skubas o najnowszym singlu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 15:40
- "Haitańskie drzewa" odróżniają się od reszty utworów i są pewnym rozprężeniem na tej płycie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Skubas. Dlaczego singiel promujący album "Duch" jest inny niż reszta piosenek, która pojawi się na płycie?
Skubas
Skubas Foto: Darek Kawka/Polskie Radio

Posłuchaj
10:30 2020_10_05 13_20_25_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Skubas z nowym singlem (Muzyczna Jedynka)

Skubas, a właściwie Radosław Skubaja, to pochodzący z Lublina wokalista, gitarzysta i kompozytor. Swoją karierę rozpoczynał grając na gitarze w różnych lubelskich zespołach. Po wydaniu debiutanckiej płyty "Wilczełyko" okrzyknięto go odkryciem polskiej sceny muzycznej. Jego ostatni album - "Brzask" ukazał się w 2014 roku. Teraz powraca z nowym materiałem i zapowiada na 25 października premierę albumu "Duch".

- Mam nadzieję, że będzie to dobry "Duch", aczkolwiek postać, która spogląda z okładki ma nieco tajemniczy i złowrogi wzrok. Nawet bardziej niż postacie z poprzedzających okładek. Nie dajmy się jednak zwieść, ponieważ raczej jest to "Duch" czegoś pozytywnego i zwiastującego nadzieję - twierdzi Skubas.

Źródło: KayaxTV/Skubas, "Haitańskie drzewa"

"Haitańskie drzewa"

Jednym z singli promujących tę produkcję jest utwór "Haitańskie drzewa". Nawiązuje on do odchodzącego lata, lekkości gorących wieczorów oraz błogości i beztroski. A jak bardzo oddaje klimat krążka?

- Patrząc na cały album, to można powiedzieć, że nijak. Jest to utwór wesoły, krótki, totalnie akustyczny (…) z dosyć wesołą, żeby nie powiedzieć nawet wesołkowatą, melodyjką. Odróżnia się od reszty utworów i jest swego rodzaju rozprężeniem na płycie, co tak naprawdę jest dla mniej bardziej oddechem, a nie taką stricte wizytówką płyty. To, że odróżnia się, stało się pretekstem do tego, żeby promował płytę - tłumaczy Skubas.

Zmiana jest słyszalna w tekstach

Skubas jest zdania, że za sprawą najnowszego albumu, pokaże trochę inne oblicze niż dotychczas. Przyznaje wprost, że nie chciałby nadal "walczyć z demonami".

- Jestem prawie 40-letnim facetem i wybrałem coś innego w życiu. Myślę, że to jest nudne być dokładnie w tym samym miejscu, czyli nieszczęśliwe, toksyczne miłości, jakieś takie nieogarnięcie czy wieczne poszukiwanie siebie. Ile to ma trwać? 20, 30 lat? Oczywiście nie twierdzę, że odnalazłem siebie i już wszystko wiem oraz odkryłem, ale na pewno ta zmiana jest słyszalna na płycie. Chociażby w tekstach - komentuje Skubas.

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Skubas (artysta)

Data emisji: 5.10.2020

Godzina emisji: 13.20

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy singiel Natalii Nykiel. "Z premedytacją zrobiłam go najprościej jak się dało"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 15:00
- Ludzie potrzebują trochę odskoczni i czegoś lekkiego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Nykiel o najnowszym utworze "Atlantyk", który powstał w stylu... country. Dlaczego piosenkarka zdecydowała się na tak niespodziewany eksperyment muzyczny?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Cerekwicka zapowiada nowy album. "Ta płyta jest bardzo moja"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 21:00
- Nie chcę już podążać taką drogą, aby być na okładkach czasopism czy walczyć o popularność. Chcę powalczyć o słuchacza takiego jak ja, czyli bardziej wytrawnego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Cerekwicka. Utwór "W pogoni za szczęściem" jest zapowiedzią jej najnowszego albumu, który ukaże się już jesienią. Jaki będzie "Pod skórą"?
rozwiń zwiń