Spring Break Festival. Wiraszko: stawiamy na nieodkrytych artystów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 15:00
- Zawsze mieliśmy taki zamiar, aby podczas festiwalu, oprócz gwiazd, stawiać na to, co świeże, młode, nieodkryte i najbardziej obiecujące. Ten festiwal to w ¾ debiutanci - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Wiraszko, współorganizator Spring Break Festival w Poznaniu. W tym roku organizatorzy zaprezentują młodych muzyków w całkiem innej formie. Jakiej?
Michał Wiraszko
Michał WiraszkoFoto: Wojciech Skibicki/mat. promocyjne

Posłuchaj
08:56 2020_10_07 13_26_54_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Trwa największy polski festiwal showcase'owy (Muzyczna Jedynka)

Spring Break Festival na stałe zyskał wyjątkową renomę wydarzenia, podczas którego możemy - przynajmniej w części - dowiedzieć się, jak będzie wyglądać w najbliższym roku polska scena. W związku pandemią festiwal przybrał inną formułą niż w ubiegłych latach i rozpoczął się nie wiosną, tylko w drugiej połowie września. Jego finał zaplanowany jest na 24 października. Przed publicznością wystąpili już m.in. Rosalie., Wczasy, Wyspa oraz Baasch

Nowa formuła festiwalu

- Festiwal odbywał się zawsze między Wielkanocą, a majówką i był takim rzeczywistym powitaniem wiosny, czyli także nowego życia w muzyce i we wszechświecie. W tym roku planowaliśmy festiwal najpierw na kwiecień, później na początek września, a w końcu stanęło na formule weekendowej i hybrydowej we wrześniu i w październiku - opowiada Michał Wiraszko.

Muzyk przyznaje, że przez 6 weekendów odbędzie się blisko 20 koncertów głównie w oparciu o poznańskich artystów. - W formie hybrydowej, czyli dostosowujemy się do aktualnych obostrzeń, ograniczając pojemność sali do wymaganych rozmiarów i transmitując koncerty na żywo w internecie - słyszymy.

Kto wystąpi?

- Przed nami Songwriting Camp Zaiks - z udziałem Zofji, Krzysztofa Napiórkowskiego i Igi Kozackiej. W piątek w Starym Kinie koncert zespołu Bez, a w sobotę w Pod Minogą - Impala. Na koniec weekendu, w niedzielę w klubie Barock bardzo ciekawy zawodnik - Zimny - wymienia Michał Wiraszko.

Później fani będą mogli posłuchać również: Izzy and The Black Trees, Strange Clouds, Michała Kowalonka i Swiernalisa. Także Michał Wiraszko da popis jako DJ.

- Uwielbiam to zajęcie. Jeżeli "dowieziemy" ten festiwal do końca, w obecnych okolicznościach przyrody, będzie to miłe świętowanie na koniec udanej imprezy. Mam też nadzieję, że za rok spotkamy się w normalnych warunkach i w tej samej ekipie - twierdzi Michał Wiraszko.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Michał Wiraszko (współorganizator Spring Break Festival w Poznaniu)

Data emisji: 7.10.2020 

Godzina emisji: 13.26

DS

Zobacz więcej na temat: Marcin Kusy Muzyczna Jedynka

Czytaj także

Olga Bończyk: nie możemy obrażać się na nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 15:10
- Tylko od nas zależy, co zrobimy z naszym życiem w kolejnych miesiącach i latach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o przesłaniu najnowszego singla Olga Bończyk. "Życie taka gra" jest zapowiedzią płyty, która ukaże się prawdopodobnie już jesienią. Dlaczego warto posłuchać tej piosenki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Brzozowski i "Gentleman": poczułem swobodę artystyczną

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 16:59
- Nie mam już takiego ciśnienia, żeby ścigać się z młodym pokoleniem i robić piosenki na czasie. Chciałem robić takie, które mi teraz grają w sercu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Brzozowski. Piosenkarz wystąpi z najnowszym singlem "Gentleman" na koncercie Premier na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
rozwiń zwiń