NaVi zapowiada nowy album. "Chcemy pokazać, że rock nie umarł"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 16:20
- Mamy potwierdzenie, że przed Świętami ukaże się nasza czwarta płyta. Jest już gotowa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Poszytek, lider i gitarzysta zespołu NaVi. Gościem Zbigniew Zeglera był również Grzegorz Wilk, czyli… nowy wokalistka. Skąd takie zmiany w Navi?
Paweł Poszytek
Paweł PoszytekFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj
13:31 2020_10_09 14_20_38_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Zespół NaVi wyda czwartą płytę (Muzyczna Jedynka)

W ostatnim czasie w NaVi zaszły spore zmiany. Zespół zaproponował Grzegorzowi Wilkowi, aby ten został drugim wokalistą Navi. W dalszym ciągu wokalem zajmuje się również Sonia Stochmiałek.

- Gramy w różnych stylach, kochamy muzykę i chcemy uprawiać te różne style. W pewnym momencie trochę brakowało męskiego głosu. Odwiedzamy różne zakątki muzyczne, chcemy nawigować w różnych kierunkach i mamy cały czas niedosyt. Stąd Grzegorz - tłumaczy Paweł Poszytek.

Źródło: Radio Lublin/NaVi - koncert w Radiu Lublin

Pracowity czas

Paweł Poszytek przyznaje, że NaVi ostatnie miesiące wykorzystało pracowicie. Zespół koncertował przed publicznością, a już 18 października wystąpi w Warszawie. Muzyk zdradził, że właśnie otrzymał potwierdzenie od Agencji Muzycznej Polskiego Radia, że jeszcze przed Świętami ukaże się najnowsza płyta NaVi.

- Roboczy tytuł to "Czwórka", ponieważ jest to czwarta płyta. Wszystkie poprzednie płyty były nazywane w nawiązaniu do którejś z piosenek, ale też w taki sposób, który wszystko wiązał tematycznie. Też szukaliśmy jakiejś ciekawej frazy, która spinałaby to. Przyznam szczerze, że tym razem nie znalazłem czegoś takiego, więc na razie płyta ma roboczy tytuł - przekazuje Paweł Poszytek.

Nie ma mody na rocka?

Grzegorz Wilk przyznaje, że obecnie zespoły muzyczne ze względu na pandemię mają trudny okres.

- Zespoły rockowe również walczą o przetrwanie. Generalnie robią to zawsze, bo zazwyczaj jest tak, że nie ma mody na rocka, a jest moda na wszystkie inne nurty muzyczne. NaVi charakteryzuje się jednak tym, że tutaj jest przewaga brzmień gitarowych (…). Z zespołem chcemy pokazać, że rock nie umarł - twierdzi Grzegorz Wilk.

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Goście: Paweł Poszytek i Grzegorz Wilk (zespół NaVi)

Data emisji: 9.10.2020 

Godzina emisji: 14.20

DS

Czytaj także

"To mieszanka, którą chciałam połączyć tematycznie". Sanah o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 16:00
- Widzę, że moja głowa idzie w różnych kierunkach, jeśli chodzi o tematykę. Jestem ciekawa, gdzie mnie to zaprowadzi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sanah. Młoda wokalistka, będąca muzyczną nadzieją 2020 roku, opowiedziała nam o najnowszym albumie "Królowa dram".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert "Litza" Friedrich i Luxtorpeda. "Nasza muzyka jest prawdziwa i analogowa"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 15:50
- Wszystko, czego doświadczyłem w życiu, co miałem lub nie miałem i wszystkie okoliczności sprawiły, że jestem dziś w tym miejscu, w którym jestem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia lider grupy Luxtorpeda Robert "Litza" Friedrich. Jego zespół po 4 latach powraca z nowym albumem "Anno Domini MMXX". 
rozwiń zwiń