Olga Bończyk śpiewa piosenki i mówi teksty Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 19:34
Aktorka i piosenkarka przyznaje, że dla niej Agnieszka Osiecka jest osobą, która, choć już jej nie ma z nami, niepodzielnie rządzi emocjami i wrażliwością kobiecą. Olga Bończyk bierze udział w spektaklu muzycznym "Abonament na szczęście", napisanym na podstawie tekstów Agnieszki Osieckiej z muzyką na żywo i warstwą wokalną;
Olga Bończyk
Olga BończykFoto: Wojceich Kusiński/Polskie Radio

Zauważa, że każdy artysta po swojemu interpretuje te piosenki. - Mam takie poczucie, że im ja jestem starsza i na nowo czytam teksty Agnieszki Osieckiej, za każdym razem odbieram je na nowo, odczuwam je na nowo, i że za każdym razem odczytuje w nich nowe elementy - przyznaje Olga Bończyk.


Posłuchaj
12:05 2020_10_12 14_23_47_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Olga Bończyk o tekstach Agnieszki Osieckiej i spektaklu "Abonament na szczęście" (Muzyczna Jedynka)

 

Olga Bończyk daje przykład tego, że nie są to teksty jednowymiarowe. - Słowo "miłość" nie oznacza tylko tego, co nam się powierzchownie wydaje - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia. Opowiada o piosence "Na zakręcie" w wykonaniu Krystyny Jandy. W jej interpretacji piosenka brzmi trochę inaczej. - Podejrzewam, że tyle kobiet ile zaśpiewało tę piosenkę, to w każdej z nas jest tych zakrętów bardzo wiele, bo każda tych zakrętów przeżyła pewnie sporo - zauważa piosenkarka. I dlatego te zakręty są bardzo indywidualne i osobiste.

Piosenkarka jest pełna uznania dla reżysera Antoniusza Dietziusa, który każdemu wykonawcy pozwolił pójść własną drogą. Spektakl będzie grany w sali, która kiedyś mieściła kultowe w Warszawie kino Relax. Kino zostało gruntownie przebudowane i - zdaniem Olgi Bończyk - ma wspaniałe nagłośnienie. - Myślę, że pani Agnieszka Osiecka byłaby szczęśliwa słysząc jej piosenki w tak wspaniałym miejscu.

Nie wiadomo, kiedy spektakl zostanie pokazany publiczności. Ze względu na pandemię i ograniczenie liczby widzów do 25 proc. pojemności teatr Relax doszedł do wniosku, że nie stać go aby, grać do prawie pustej sali i dopłacać do spektakli.

Posłuchaj całej rozmowy, w której można wysłuchać piosenkę Za miłość twą dziękuję ci, która promuje nową płytę Olgi Bończyk.

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Olga Bończyk (aktorka, piosenkarka)

Data emisji: 12.10.2020

Godzina emisji: 14.23

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czuła przystań" - druga odsłona nowego albumu Olgi Bończyk

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 15:25
Ponad pół roku temu powstał singiel "Więcej niż kochanek". Teraz przyszła pora na kolejny utwór Olgi Bończyk pt. "Czuła przystań" zwiastujący nowy album wokalistki. - Obiecałam, że jesienią będzie drugi singiel i dotrzymałam słowa - mówiła artystka na antenie radiowej Jedynki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Bończyk: nie możemy obrażać się na nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 15:10
- Tylko od nas zależy, co zrobimy z naszym życiem w kolejnych miesiącach i latach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o przesłaniu najnowszego singla Olga Bończyk. "Życie taka gra" jest zapowiedzią płyty, która ukaże się prawdopodobnie już jesienią. Dlaczego warto posłuchać tej piosenki?
rozwiń zwiń