Dorota Osińska: nie z takich kataklizmów się podnosiliśmy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 19:17
Piosenkarka zauważa, że jeśli chodzi o artykuły pierwszej potrzeby, to sztuka jest w czasach pandemii trochę zbędnym luksusem. Nie dość, że ograniczono liczbę słuchaczy na koncertach do 25 procent, to i tak to minimum nie jest wypełniane.
Dorota Osińska
Dorota Osińska Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dorota Osińska przyznaje, że ludzie boją się dużych skupisk, żeby ograniczyć możliwość zakażenia się koronawirusem. - Wczoraj grałam taki koncert, że nawet przy tym 25-procentowym reżimie nie był to full - mówi.


Posłuchaj
11:14 2020_10_13 14_30_01_PR1_muzyczna _jedynka.mp3 Dorota Osińska o kulturze i koncertach w czasie pandemii (Muzyczna Jedynka)

 

Gość Programu 1 Polskiego Radia zastanawia się, skąd bierze się tyle hejtu wobec osób, które apelują o ostrożność i przestrzeganie zasad zachowania się w warunkach pandemii. Daje przykład Konrada Imieli (aktor i dyrektor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol - dop. redakcji), który publicznie przyznał się na Facebooku, że on i prawdopodobnie żona są chorzy na COVID-19. - Konrad jest zakażony, leży w szpitalu i taki hejt wylał się pod jego postem, kilkaset wpisów ludzi, którzy nie wierzą w pandemię - mówi. Ale przyznaje, że z drugiej strony rozumie, że ludzie się boją.

Drodzy, którzy macie Covid za sobą, gorąco namawiam.

Opublikowany przez Konrada Imielę Niedziela, 11 października 2020

Dorota Osińska podkreśla, że ona i jej zespół mieli pecha, bo wydali płytę w połowie lutego i w marcu mieli wyruszyć w trasę promocyjną. I już nie wyruszyli. Na początku myśleli o koncertach kameralnych, ale po analizie nie są pewni, czy pójdą tą drogą. - Bo sprawa jest nieopłacalna finansowo - wyjaśnia. Na razie jeszcze nie odwołali koncertów planowanych w tym roku, ale Dorota Osińska jest bliska tego.

Poza aspektami finansowymi trzeba też liczyć się z takimi niespodziankami, że dosłownie z godziny na godzinę zabraknie któregoś członka zespołu, bo zachoruje, albo będzie skierowany na kwarantannę. Piosenkarka zauważa, że tysiące artystów jest w takiej samej sytuacji jak oni, bez możliwości wykonywania zawodu. - Ale też nie z takich kataklizmów się podnosiliśmy - mówi, dając przykład pozytywnego myślenia.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Dorota Osińska (piosenkarka)

Data emisji: 13.10.2020

Godzina emisji: 14.30

ag


Czytaj także

Dorota Osińska i płyta, która powstała z głębi serca

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 17:17
Dorota Osińska zawitała w "Muzycznej Jedynce" z nowym singlem, promującym jej czwartą płytę. Płyta ukaże się na rynku 14 września. - Wydaje mi się, że fajna ta płyta jest. Już ją skończyliśmy nagrywać pół roku temu - mówi wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spektakl poświęcony Evie Cassidy

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 19:00
W dzisiejszej Muzycznej Jedynce rozmawiamy z Joanną Szczepkowską i Dorotą Osińską, twórczyniami spektaklu w Teatrze Rampa pt. "EVA", poświęconego Evie Cassidy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Osińska z nowym albumem "Cześć to ja"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 15:10
- Cztery moje poprzednie płyty pisali, aranżowali i produkowali dla mnie inni, ja właściwie pełniłam funkcję wokalistki. Teraz przy tej płycie czuje się jak debiutantka - mówiła na antenie Programu I Polskiego Radia piosenkarka Dorota Osińska. 
rozwiń zwiń