Paweł Sztompke zaprasza na "Muzyczną Jedynkę"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 08:33
W pierwszej godzinie audycji w Programie 1 Polskiego Radia posłuchamy nowej piosenki Czerwonych Gitar. W drugiej do Filharmonii Narodowej zabierze nas Adam Rozlach.
Paweł Sztompke
Paweł SztompkeFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tym razem na piątkowy koncert Orkiestry Filharmonii Narodowej, w ramach trwającego XXIV Festiwalu Beethovenowskiego, zapraszać Państwa będzie Maestro Jerzy Maksymiuk, który opowie o arcyciekawym programie koncertu. Poprowadzi on wykonania dzieł Patrona Festiwalu (w tym IV Koncertu fortepianowego G-dur op. 54,  z solistą Łukaszem Krupińskim) oraz ważnej kompozycji z lat 60. Krzysztofa Pendereckiego - "Polimorphia".

Adam Rozlach zaprosi też na inne festiwalowe koncerty, jakie odbywać się będą w najbliższych dniach w Filharmonii Narodowej oraz na recitale kończącego się festiwalu pianistycznego - "Przed wielkim konkursem" - organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

***

Na "Muzyczną Jedynkę" w czwartek (15.10) w godz. 13.00-15.00 zaprasza Paweł Sztompke. 

kh

Zobacz więcej na temat: Paweł Sztompke
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paulina Wróblewska: piosenki Andrzeja Zauchy są ponadczasowe

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 15:56
Paulina Wróblewska została laureatką 12. Festiwalu Piosenek Andrzeja Zauchy "Serca bicie", który odbył się w Bydgoszczy. Konkursowi towarzyszył również przegląd piosenek śpiewanych kiedyś przez Andrzeja Zauchę w wykonaniu czołowych polskich wykonawców.
rozwiń zwiń