Reedycja "Helsinek". Daria Zawiałow: to urozmaicenie i zwieńczenie płyty

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 16:00
- Reedycja jest zwieńczeniem albumu "Helsinki" i łącznikiem między tym albumem, a kolejnym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Daria Zawiałow. Specjalna wersja krążka "Helsinki" została wzbogacona o nowe utwory. A jaka będzie trzecia płyta Darii Zawiałow?
Daria Zawiałow na koncercie Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie
Daria Zawiałow na koncercie Lato z Radiem Festiwal 2019 w KrakowieFoto: Darek Kawka/Polskie Radio

Posłuchaj
18:42 2020_10_21 14_24_50_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Daria Zawiałow z reedycją płyty "Helsinki" (Muzyczna Jedynka)

Na reedycji albumu "Helsinki" znalazło się 18 utworów, w tym dobrze znane z podstawowej wersji, ale również kawałki w wersji live, piosenki w całkowicie nowej odsłonie oraz premierowe kompozycje.

- Z perspektywy czasu po premierze albumu, uważaliśmy, że niektóre utwory mniej pasowały i moglibyśmy odrobinę się z nich wycofać. Na ich miejsce doszły nowości, które zrobiliśmy na przestrzeni tego czasu (…). Przy reedycji nie pojawiają się już takie emocje, jak przy premierze podstawowego albumu, ale reedycja jest fajnym dodatkiem. Wzbogaca, urozmaica i jest zwieńczeniem albumu, ale też łącznikiem między tym albumem, a kolejnym - komentuje Daria Zawiałow.

Źródło: Daria Zawiałow/Daria Zawiałow, "Nie mamy czasu"

Co nowego?

Piosenkarka zdradza, że nowe utwory z reedycji powstały już po zamknięciu tracklisty na "Helsinki". - Mieliśmy w głowie, że będą to utwory na ewentualną reedycję. Idealnie pasowały na kontynuację i już może są trochę bliżej tego, co zaprezentujemy na trzecim albumie - twierdzi nasza rozmówczyni.
Gościnnie na nowej wersji płyty wystąpił m.in. Janusz Panasewicz. Pomysł połączenia sił, jak okazuje się, narodził się na „Męskim Graniu”. - Pokusiliśmy się o studyjną wersję, ponieważ fantastycznie nam się współpracowało z Januszem. Jest niesamowitą i legendarną osobą, z którą ja i mój zespół bardzo chcieliśmy wystąpić. To było naszym marzeniem - dodaje Daria Zawiałow.

Kolejny album będzie bardziej osobisty

Obecnie Daria Zawiałow pracuje nad trzecim albumem. Wszystko wskazuje na to, że ukaże się on na wiosnę.

- Trzecia płyta jest praktycznie gotowa. Materiał demo jest skończony, natomiast zarejestrowanych jest w sumie pięć utworów (…). Lirycznie ta płyta będzie bardziej osobista niż poprzednie. Znowu będzie inaczej i znowu zaskakująco. Przy "Helsinkach" zaskoczyliśmy i wydaje mi się, że teraz też tak będzie. Czy zaskoczymy pozytywnie? Okaże się, ale bardzo na to liczę - wyjaśnia Daria Zawiałow.

Zdaniem Darii Zawiałow nowa płyta na pewno będzie bardziej spójna i mniej eklektyczna. - Przy każdej płycie czuje się trochę presji, żeby nie spaść z pewnego pułapu i nie stracić publiczności, żeby chciała dalej słuchać naszych utworów (…). Czujemy presję, ale staramy się podchodzić do tego, że tak powiem, na miękko - słyszymy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Daria Zawiałow (piosenkarka)

Data emisji: 21.10.2020 

Godzina emisji: 14.24

DS

Czytaj także

Daria Zawiałow: wymyśliłam sobie Helsinki jako baśniową krainę

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 13:38
- Od premiery płyty "A kysz!" wydarzyło się chyba więcej niż w całym moim dotychczasowym życiu. Teraz czuję się kobietą, jestem już bardziej dojrzała niż wtedy – mówiła Daria Zawiałow. 8 marca ukazała się jej druga płyta "Helsinki". Artystka niebawem wyrusza w trasę koncertową promującą album.
rozwiń zwiń