Adam Nowak i Akustyk Amigos. "Jesteśmy przyjaciółmi, którzy lubią muzykować ze sobą"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 16:45
- Każda jednoznaczność, która była do tej pory, przestała była jednoznaczna - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Nowak o utworze "Cokolwiek ujęte". Singiel jest zapowiedzią albumu "Pół płyty", który ukaże się już 30 października. Kim są Akustyk Amigos, czyli twórcy projektu?
Adam Nowak
Adam NowakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
09:47 2020_10_20 14_24_17_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Adam Nowak i Akustyk Amigos z nowym projektem (Muzyczna Jedynka)

Piosenka "Cokolwiek ujęte" jest wspólnym dziełem Adama Nowaka i Akustyk Amigos. - Jest to ugrupowanie muzyczne, które powstało kilka lat temu. Do tej pory graliśmy bardzo małe koncerty, bo tego brakowało nam w życiu codziennym. Karim Martusewicz, basista z zespołu Voo Voo, Jarek Treliński z zespołu Raz Dwa Trzy i ja tworzymy podstawę tego zespołu - opowiada Adam Nowak.

- Akustyk Amigos dlatego, że jesteśmy przyjaciółmi, którzy lubią muzykować ze sobą, lubią się nawzajem, tęsknią za wspólnym graniem w kameralnym gronie. Duże koncerty zaspokajały nasze dążenie do grania dla dużej publiczności i mamy to w macierzystych zespołach, z kolei Akustyk Amigos nastawiony jest na kameralne spotkania, które są jak najbliżej ludzi - dodaje gość Jedynki.

Źródło: Adam Nowak - temat/Adam Nowak i Akustyk Amigos, "Cokolwiek ujęte"

Nowy singiel

Adam Nowak zauważa, że w obecnych czasach każda jednoznaczność przestała być jednoznaczna. Nawiązał do tego w utworze "Cokolwiek ujęte". - Również z powodu galopującego relatywizmu, który podważa wszelkie wartości, w które byliśmy skłonni wierzyć do tej pory. Musiałem to opisać, bo przede wszystkim należy opisywać świat, tak jak się go czuje - twierdzi.

Pandemia przyspieszyła projekt

Muzycy już od dawna przymierzali się do nagrania wspólnych piosenek, ale dopiero pandemia przyspieszyła decyzję o realizacji projektu. - Jesteśmy już po nagraniu czegoś, co nazywa się "Pół płyty", ponieważ tyle zdążyliśmy zrobić - słyszymy.

- Piosenka może mieć piękną funkcję użytkową dla słuchacza i też z taką myślą często piszę piosenki. Aby była czymś pomocnym w życiu, również dla mnie - zdradza Adam Nowak.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Adam Nowak (Raz Dwa Trzy, Akustyk Amigos)

Data emisji: 20.10.2020

Godzina emisji: 14.24

DS

Czytaj także

Lora Szafran: od lat śpiewam niby jazz, niby pop

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 13:06
- Nie miałam zamiaru być jazzową wokalistką, chociaż ten jazz mi się podoba - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Lora Szafran. Artystka wydała właśnie utwory "Pasujemy my do świata" i "Nigdy nie jest tak jak chcesz". Nowe piosenki są bardziej popowe czy jazzowe?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artyści łączą siły. Adam Wolski: razem robimy dobro

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 15:30
- Wszyscy artyści rzuciliśmy się do wspólnej pieśni, której celem było przede wszystkim pokazanie, że jesteśmy jedną wielką rodziną i potrafimy coś stworzyć razem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Wolski z Golden Life. Utwór "Razem" zaśpiewali m.in. Roksana Węgiel, Patrycja Markowska, Urszula i Andrzej Krzywy.
rozwiń zwiń