Patrycja Markowska: czerpię energię z ludzi

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 15:00
- Nie tracę nadziei i wierzę, że będzie dobrze, że jeszcze będzie pięknie i wspaniale. Taką miałam myśl, śpiewając ten utwór - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Patrycja Markowska o najnowszym singlu "Pod wiatr". Czy jest to zapowiedź nowej płyty? 
Patrycja Markowska
Patrycja MarkowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
12:35 2020_10_28 13_22_52_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Patrycja Markowska z nowym singlem (Muzyczna Jedynka)

Patrycja Markowska przygotowała dla swoich fanów rockową i pełną tęsknoty balladę zatytułowaną "Pod wiatr". Nowy singiel jest refleksyjny i w pewien sposób nawiązuje do jesiennego klimatu, jak również pochyla się nad tematem pandemicznej izolacji.

- Brakuje mi bliskości. Bardzo zaprząta moje myśli to, żeby wrócić do normalności i być jeszcze blisko, mimo rezygnowania teraz z tej bliskości mentalnej. Kocham ludzi i mnie to osobiście męczy, kiedy jak kogoś widzę, nie wiadomo, czy zrobić misia albo przybić żółwika. Kocham też podróże, więc też o tym jest ten utwór, że nie tracę nadziei i wierzę, że będzie dobrze, że jeszcze będzie pięknie i wspaniale - opowiada Patrycja Markowska.

Nowa płyta?

Czy wcześniejszy singiel "Niepoprawna", a teraz piosenka "Pod wiatr" są zapowiedzią płyty naszego gościa?

- Bardzo chciałabym nagrać płytę. Kiedy nie ma koncertów i trzeba wstawać rano z łóżka, mieć jakiś imperatyw, oprócz tego, że nasz piesek ze schroniska zabiera mnie na bieganie, to myślę o tym, żeby jednak tworzyć. Nie wiem, w jaki sposób to się uda zrobić, gdyż zawsze czerpię energię jednak z ludzi, więc musimy spotkać się w tej grupie i nagrywać. Bardzo pragnęłabym nagrać nowe dźwięki i płytę - przyznaje piosenkarka.

Z Wrocławia do Warszawy w 7,5 minuty

Patrycja Markowska do współpracy zaprosiła producenta Macieja Wasio, który jest także producentem muzyki. - Nie wiem jak to robi, że jak do niego dzwonię i mówię: "Maciek, mam pomysły", to spotykamy się przy gitarze. On jest z Wrocławia w Warszawie w 7,5 minuty… Lubi pracować spontanicznie, szybko i stąd ostatnio moja współpraca z nim. Cieszę się, że ten czas bez koncertów nie jest taki przezimowany, tylko, że jednak dzielę się dźwiękami - dodaje.

- Maciek ma rockandrollową duszę. Przez wiele lat mój perkusista grał w Maćka zespole, więc spotykaliśmy się najpierw bardzo towarzysko. Maciek przyjechał na nasz koncert, a potem już pojawiła się taka poważna praca przy płycie "Droga", nagranej z tatą - wspomina Patrycja Markowska.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Patrycja Markowska (piosenkarka)

Data emisji: 28.10.2020 

Godzina emisji: 13.22

DS

Czytaj także

Jarek Wist o teledysku: nagrałem go w ostatnich promieniach lata

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 15:10
- Nagrałem go w środkowych Włoszech w ostatnich promieniach lata. Starałem się uwiecznić ciepło i dobrą energię Włoch jeszcze z tych dobrych czasów - mówi o teledysku do piosenki "Ciao amore ciao" Jarek Wist. Gość Programu 1 Polskiego Radia zdradza również swoje plany muzyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominik Wania: odpowiedni ludzie znaleźli się na mojej drodze

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 16:50
W połowie września ukazała się nowa płyta Dominika Wani "Lonely Shadows", która została nagrana dla słynnej wytwórni ECM Records. - Jest to zbieg różnych wydarzeń i ludzi poznanych na mojej artystycznej drodze - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dominik Wania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reedycja "Helsinek". Daria Zawiałow: to urozmaicenie i zwieńczenie płyty

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 16:00
- Reedycja jest zwieńczeniem albumu "Helsinki" i łącznikiem między tym albumem, a kolejnym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Daria Zawiałow. Specjalna wersja krążka "Helsinki" została wzbogacona o nowe utwory. A jaka będzie trzecia płyta Darii Zawiałow?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Co gryzie panią L?". Lanberry: postanowiłam zadbać o relacje ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 15:40
- Na tej płycie zawarłam niesamowitą tęsknotę za analogowym światem i poczuciem wspólnoty - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Lanberry, która właśnie wydała najnowszy album studyjny "Co gryzie panią L?". Jest to najbardziej intymna i dojrzała płyta w dotychczasowym dorobku tej artystki. Dlaczego?
rozwiń zwiń