Mikromusic z nową płytą. Natalia Grosiak: różnie pojmujemy miłość

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 17:40
- To jest płyta o miłości, którą jednak różnie pojmujemy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic. Dlaczego najnowszy album tej popularnej grupy nosi nazwę "Kraksa", a nie "Miłość"?
Natalia Grosiak z Mikromusic
Natalia Grosiak z MikromusicFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Posłuchaj
17:08 2020_10_28 14_27_13_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Mikromusic z nowym albumem (Muzyczna Jedynka)

Pod koniec września premierę miał najnowszy krążek grupy Mikromusic zatytułowany "Kraksa". Jak przyznaje Natalia Grosiak, początkowo płyta miała nosić tytuł "Miłość", ale została wyprzedzona przez inny zespół.

- Później bardzo długo myślałam jak nazwać tę płytę. Było już naprawdę blisko do zamknięcia płyty, miks był w bardzo zaawansowanym stopniu i pomyślałam sobie, że moją wielką miłością życia jest właśnie Kraksa, czyli moja 18-letnia sunia. Właśnie jej postanowiłam dedykować płytę - zdradza Natalia Grosiak.

Piosenkarka zauważa, że już roku temu większość utworów na płytę była gotowa. - W sierpniu 2019 roku weszliśmy po raz pierwszy do studia i nagrywaliśmy pierwszą piosenkę (…). Można powiedzieć, że piosenki pisałam przez ostatnie 2 lata, a praca nad płytą trwała rok - dodaje.

Płyta o miłości

- To jest płyta o miłości. Tylko, że różnie pojmujemy miłość, bo istnieje miłość ze znakiem równości do pożądania, które pojawia się w naszym życiu, gdy jesteśmy między 20., a 30. rokiem życia. O tym jest najwięcej piosenek na świecie, tj. bardziej o pożądaniu niż o miłości - twierdzi Natalia Grosiak.

Zdaniem Natalii Grosiak "taka prawdziwa miłość jest miłością do dzieci i do partnera, z którym jesteśmy 10, 15 czy 20 lat. Nie jest to uczucie, którym darzymy osobę, z którą jesteśmy 2 miesiące". - Miłość to czułe podejście do bliskich, jak również czułe podejście do świata i przyrody. Najważniejsza miłość dotyczy własnej osoby, szacunku do własnej osoby i dobrego traktowania siebie samego - słyszymy.

Źródło: Mikromusic/Mikromusic, "Brzoza"

Miłość do natury

Na płycie znajduje się m.in. utwór "Brzoza", który w pewien sposób jest tekstem humorystycznym, ale także piosenką pandemiczną. - O sytuacji, która nas spotkała w marcu i kwietniu, kiedy nie mogliśmy spotykać się z nikim bliskim, a potrzebowaliśmy tej bliskości i wszyscy starali się uciekać do lasu. Stąd te drzewa, brzoza i przytulanie w tej piosence. Powstała ona jako ostatnia, oprócz "Kraksy" i widać w niej rzeczywiście wpływ naszych ciekawych czasów - przyznaje Natalia Grosiak.

- Natura zawsze miała duży wpływ na to, co robiłam. Też na tym polega pojęcia miłości i czułości. Jeśli znajdujemy w sobie tą uważność i uczucia kierowane w stosunku do tego, co nas otacza, to zawsze będzie nas to inspirować - dodaje piosenkarka.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Natalia Grosiak (Mikromusic)

Data emisji: 28.10.2020 

Godzina emisji: 14.27

DS

Czytaj także

Jarek Wist o teledysku: nagrałem go w ostatnich promieniach lata

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 15:10
- Nagrałem go w środkowych Włoszech w ostatnich promieniach lata. Starałem się uwiecznić ciepło i dobrą energię Włoch jeszcze z tych dobrych czasów - mówi o teledysku do piosenki "Ciao amore ciao" Jarek Wist. Gość Programu 1 Polskiego Radia zdradza również swoje plany muzyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominik Wania: odpowiedni ludzie znaleźli się na mojej drodze

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 16:50
W połowie września ukazała się nowa płyta Dominika Wani "Lonely Shadows", która została nagrana dla słynnej wytwórni ECM Records. - Jest to zbieg różnych wydarzeń i ludzi poznanych na mojej artystycznej drodze - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dominik Wania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reedycja "Helsinek". Daria Zawiałow: to urozmaicenie i zwieńczenie płyty

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 16:00
- Reedycja jest zwieńczeniem albumu "Helsinki" i łącznikiem między tym albumem, a kolejnym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Daria Zawiałow. Specjalna wersja krążka "Helsinki" została wzbogacona o nowe utwory. A jaka będzie trzecia płyta Darii Zawiałow?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Co gryzie panią L?". Lanberry: postanowiłam zadbać o relacje ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 15:40
- Na tej płycie zawarłam niesamowitą tęsknotę za analogowym światem i poczuciem wspólnoty - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Lanberry, która właśnie wydała najnowszy album studyjny "Co gryzie panią L?". Jest to najbardziej intymna i dojrzała płyta w dotychczasowym dorobku tej artystki. Dlaczego?
rozwiń zwiń