Alicja Szemplińska o nowej piosence: długo czekałam, żeby ją pokazać światu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 16:00
- Nadszedł wreszcie ten moment, kiedy czujesz w sobie odwagę, żeby podzielić się tą prawdą i każdym następnym utworem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym singlu "Pusto" Alicja Szemplińska. Piosenkarka pracuje również nad wydaniem debiutanckiego albumu.
Alicja Szemplińska
Alicja SzemplińskaFoto: Radek Pietruszka/PAP

Posłuchaj
09:14 2020_11_02 13_21_49_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Alicja Szemplińska z nowym singlem (Muzyczna Jedynka)

Laureatka X edycji programu telewizyjnego The Voice of Poland wydała nowy singiel zatytułowany "Pusto". - Jest to bardzo ważny punkt w mojej muzycznej drodze. "Pusto" jest bardzo emocjonalną i prawdziwą piosenką. Długo czekałam na odpowiedni moment, kiedy będę mogła ją pokazać światu i kiedy będę na tyle odważna, żebym mogła się nią podzielić - zdradza Alicja Szemplińska.

Źródło: ALICJA/Alicja, "Pusto"

Niedługo debiutancki album

Alicja Szemplińska przyznaje, że z każdym kolejnym utworem chce pokazywać jeszcze więcej prawdy, ponieważ to ją "bardzo cieszy, bardzo inspiruje i motywuje do dalszego działania".

Obecnie piosenkarka pracuje nad pierwszym albumem. - Myślę, że wiem czego chcę i wiem do czego dążę. Moja debiutancka płyta jest już na bardzo zaawansowanym etapie przygotowań i mamy bardzo dużo przygotowanych utworów. Stwierdzam też z przykrością, że nie na wszystkie znajdzie się miejsce na pierwszej płycie, ale na pewno moje ulubione utwory też trafią na kolejne albumy - opowiada Alicja Szemplińska.

Idealny czas, żeby eksperymentować

Gość Jedynki jest zdania, że na każdą piosenkę w końcu przyjdzie odpowiedni moment.

- To, do czego dążę, nie będzie od razu pokazane w 100 proc. na debiutanckiej płycie, ale z czasem i z każdym kolejnym utworem będą coraz bardziej odkrywać siebie. Jeszcze w 100 proc. nie odnalazłam siebie i wciąż szukam w różnych gatunkach muzycznych i w różnych odsłonach. Jest to idealny czas, żeby eksperymentować i próbować nowych rzeczy - słyszymy w "Muzycznej Jedynce".

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Alicja Szemplińska (piosenkarka)

Data emisji: 2.11.2020

Godzina emisji: 13.21

DS

Czytaj także

"Ten utwór jest dla mnie oddechem". Skubas o najnowszym singlu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 15:40
- "Haitańskie drzewa" odróżniają się od reszty utworów i są pewnym rozprężeniem na tej płycie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Skubas. Dlaczego singiel promujący album "Duch" jest inny niż reszta piosenek, która pojawi się na płycie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zuza Jabłońska z debiutanckim albumem. "Nie czułam większego stresu"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 15:30
- Ta płyta opisuje mnie, moje emocje i moje przeżycia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o debiutanckim krążku Zuza Jabłońska, jedna z gwiazd "The Voice Kids". Na jej płycie "Psycho" znalazło się wielu znanych gości, m.in. Czesław Mozil.
rozwiń zwiń