75 lat ZAKR. Mamcarz: to będzie uroczysty koncert

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 16:00
Nie 11 listopada, a 20 grudnia odbędzie się Koncert Jubileuszowy "75 lat ZAKR". Powód zmiany terminu? Pandemia koronawirusa. - Zaprezentujemy nie tylko aktualne oblicze twórców, ale sięgniemy po piękne, znakomite utwory, które powstały już wcześniej - zapowiada Jerzy Mamcarz, prezes ZAKR.
Jerzy Mamcarz
Jerzy MamcarzFoto: Andrzej Rybczyński/PAP

Posłuchaj
08:05 2020_11_05 13_30_22_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Koncert "75 lat ZAKR" przełożony na grudzień (Muzyczna Jedynka)

11 listopada w warszawskim Teatrze Rampa miał odbyć się jubileuszowy koncert Związku Polskich Autorów i Kompozytorów. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała organizatorom plany i podjęto decyzję o przełożeniu tego wydarzenia.

- Chciałbym państwa zaprosić na nowy termin. Spotkamy się 20 grudnia o godz. 18.00 w Teatrze Rampa, kiedy będzie już bardziej świątecznie (…). Jeżeli nie będzie możliwości, żeby publiczność uczestniczyła w tym koncercie, wtedy będzie dostępna forma online. Jeżeli będzie taka możliwość, to wtedy koncert odbędzie się z publicznością i online - mówi Jerzy Mamcarz.

Podczas koncertu wystąpi ponad 20 artystów, m.in. Danuta Błażejczyk, Mietek Jurecki, Robert Janowski, Poznakowski Band, Kuba Sienkiewicz i Aleksander Nowacki. - Będę miał przyjemność poprowadzić ten koncert wspólnie ze Sławkiem Wierzcholskim. Oczywiście ze Sławkiem wystąpimy i zaśpiewamy na koniec koncertu - dodaje Jerzy Mamcarz.

Jedną z atrakcji będzie również rozstrzygnięcie plebiscytu "Złota Trójka Polskiej Piosenki".

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Jerzy Mamcarz (prezes ZAKR)

Data emisji: 5.11.2020 

Godzina emisji: 13.30

DS

Zobacz więcej na temat: Paweł Sztompke koncert

Czytaj także

Patrycja Markowska: czerpię energię z ludzi

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 15:00
- Nie tracę nadziei i wierzę, że będzie dobrze, że jeszcze będzie pięknie i wspaniale. Taką miałam myśl, śpiewając ten utwór - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Patrycja Markowska o najnowszym singlu "Pod wiatr". Czy jest to zapowiedź nowej płyty? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikromusic z nową płytą. Natalia Grosiak: różnie pojmujemy miłość

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 17:40
- To jest płyta o miłości, którą jednak różnie pojmujemy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic. Dlaczego najnowszy album tej popularnej grupy nosi nazwę "Kraksa", a nie "Miłość"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Gotz: mój nowy album będzie pochwałą imprezowania

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 16:39
Utwór "Piątek, piąteczek, piątunio" po piosence "Domówka" jest kolejnym, który zapowiada nową płytę Artura Gotza. Wokalista zastrzega, że album będzie pochwałą imprezowania, ale z przymrużeniem oka. Jeszcze nie wiadomo kiedy się ukaże.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Szemplińska o nowej piosence: długo czekałam, żeby ją pokazać światu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 16:00
- Nadszedł wreszcie ten moment, kiedy czujesz w sobie odwagę, żeby podzielić się tą prawdą i każdym następnym utworem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym singlu "Pusto" Alicja Szemplińska. Piosenkarka pracuje również nad wydaniem debiutanckiego albumu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TRE VOCI z nowym albumem. "Nasze utwory czasem są spontaniczne"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 16:00
- Wiadomo, że w obecnej sytuacji nic nie jest pewne, dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało się doprowadzić do wydania naszej płyty - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Adamczak z zespołu TRE VOCI. Jaką muzykę usłyszymy na "With Love"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Kaliszuk: ta piosenka uwolniła mnie od smutku

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 17:00
Marek Kaliszuk nagrał niezwykle osobisty singiel zatytułowany "KaWe", w którym powraca do smutnej historii sprzed lat. - Przez bardzo długi czas nie byłem w stanie poradzić sobie ze śmiercią Kasi Weredyńskiej - przyznaje w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń