Wojciech Cugowski nagrywa solową płytę. "Lubię wiele odcieni muzyki rockowej"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 15:00
Po blisko 25 latach kariery Wojciech Cugowski, znakomity gitarzysta, wokalista i kompozytor, którego znamy m.in. z zespołu Bracia i projektu Cugowscy, debiutuje płytą solową. Album zapowiada singlowa piosenka "Nie czekaj na znak".
Fragment okładki singla Nie czekaj na znak Wojciecha Cugowskiego
Fragment okładki singla "Nie czekaj na znak" Wojciecha CugowskiegoFoto: Mat.promocyjne

- Nie robię podsumowań, bo nie mam poczucia jakiegoś jubileuszu. Po prostu lata lecą i nic nie da się na to poradzić. Może jak nagram jedną, dwie płyty, to zrobimy koncert z kumplami i z piosenkami, które były dla mnie ważne przez te wszystkie lata - mówi w "Muzycznej Jedynce" w Programie 1 Wojciech Cugowski. 

Posłuchaj
16:37 PR1_MPLS 2020_11_11-14-21-04.mp3 Wojciech Cugowski o swojej nowej płycie (Muzyczna Jedynka)

Cugowski okładka.jpg

Artysta zdradza, że jego nowa płyta będzie różnorodna. - Będzie oddawała to, co ja lubię w muzyce, a lubię wiele odcieni muzyki rockowej, to są pop-rockowe rzeczy, ale lubię też blues-rockowe, progresywne. Nie wiem, jak to wszystko upchamy na jednej płycie, żeby miało sens, ale chciałbym, żeby tak było. Materiału mamy już aż nadto jak na jedną płytę. Za chwilę zabieramy się za nagrywanie - mówi.

- Będą też solówki gitarowe, których dzisiaj jest bardzo mało, a ja je lubię. Jestem na takiej muzyce wychowany - mówi Wojciech Cugowski. - Mam kilka pomysłów na teksty, ale to jest dla mnie prawdziwy debiut, bo pisanie tekstów jest bardzo trudne i nowe dla mnie, ale być może napiszę teksty na całą płytę. Będę się starał - podkreśla. 

Czytaj też:

Płytę zapowiada singiel "Nie czekaj na znak" z tekstem Wojtka Cugowskiego. - Tekst powstał kilka miesięcy temu i jest on też trochę o mnie, żeby nie stać w miejscu i iść do przodu, czyli motywujący. Mam nadzieję, że także dla słuchaczy - zaznacza muzyk. 

Agencja Muzyczna Polskiego Radia/Wojciech Cugowski, teledysk do piosenki "Nie czekaj na znak"

Premiera płyty, która ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia zapowiada jest na wiosnę 2021 roku. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Wojciech Cugowski (gitarzysta, wokalista i kompozytor)

Data emisji: 11.11.2020 

Godzina emisji: 14.29

kh

 

Czytaj także

Cugowscy razem na scenie. "Ludzie wierzą nam na słowo"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:00
- Płyta "Zaklęty krąg" jest bezkompromisowa i taką była w zamyśle od początku. Najlepszym poligonem dla tej twórczości jest granie na żywo, bo wtedy muzyka może zabrzmieć pełnowymiarowo - mówi w "Muzycznej Jedynce" Piotr Cugowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Cugowski nagrywa solową płytę

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 17:29
Muzyk zastrzega, że do pojawienia się tej płyty na rynku trzeba będzie jeszcze poczekać. Wcześniej, najprawdopodobniej we wrześniu, ukaże się płyta Wojciecha Cugowskiego i zespołu Teksasy. - Jesteśmy już w fazie końcowej, za chwilę będziemy mieli materiał gotowy i myślę, że na jesieni ukaże się płyta - mówi Wojciech Cugowski.
rozwiń zwiń