Debiutancka płyta Ptakovej. "To po prostu wszystkie moje doświadczenia"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 16:00
- Nazywam tę płytę pamiętnikiem, bo są w niej moje przeżycia, emocje, miejsca, napotkani ludzie, relacje międzyludzkie i rzeczy, które mnie denerwują - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ptakova. Piosenkarka wydała właśnie debiutancki album zatytułowany "Suma wszystkich dźwięków". Dlaczego warto go posłuchać?
Ptakova
PtakovaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Posłuchaj
14:07 2020_11_09 13_18_50_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Ptakova wydała debiutancki album (Muzyczna Jedynka)

W ostatni piątek swoją premierę miał debiutancki album Ptakovej. Artystka zapowiadała go już od kilku lat, ale dopiero teraz zdecydowała się na jego przygotowanie. - Szukałam po prostu tego swojego miejsca. Wiem, że dużo razy rzucałam słowa na wiatr, zapowiadając już kilkanaście płyt po drodze - przyznaje się Ptakova.

Alicja Szemplińska PAP 1200.jpg
Alicja Szemplińska o nowej piosence: długo czekałam, żeby ją pokazać światu

Źródło: Ptakova/Ptakova, "Labirynty"

Różnorodność materiału

Czy tak długa praca nad płytą była spowodowana gromadzeniem najwłaściwszych opowieści? - Po drodze było bardzo dużo materiału i na pewno odbiorcy zorientowali się, jak bardzo różniły się poprzednie single, a jak bardzo różni się ta płyta od poprzednich utworów. Mimo wszystko, cieszę się bardzo, że tak wyszło. Nie wierzę w przypadek i myślę, że tak musiało być, zanim dotarłam do tego miejsca, w którym jestem teraz - twierdzi Ptakova.

Artystka jest zdania, że historie, które ostatecznie pojawiły się na tej płycie, zbierała przez kilka ostatnich lat. - W tej chwili są w odpowiednim miejscu na odpowiednim albumie. Jest to też stworzone z tymi ludźmi, z którymi chyba było mi dane pracować - dodaje.

Producentem płyty jest Marek Dziedzic, z kolei Jacek Szymkiewicz pomagał Ptakovej tworzyć teksty. W jednym z utworów gościnnie wystąpił Kuba Karaś z The Dumplings, a tekst do tej piosenki napisała Kasia Lins.

Dlaczego akurat w listopadzie?

- Kilka razy przekładaliśmy premierę tego albumu. Terminów, które braliśmy pod uwagę, było bardzo dużo, począwszy od wiosny tego roku, a skończywszy na przyszłym roku. Koniec końców pozostał listopad. Bardzo się cieszę, bo mam w tym miesiącu urodziny i darzę ten miesiąc sentymentem (…). To jest też po prostu ten moment i niezależnie od tego, jakie wydarzenia nie działyby się po drodze i jakie teraz nas nie otaczają, to ta chwila jest po prostu wyjątkowa - komentuje Ptakova.

- Mimo obecnie niekorzystnych warunków cieszę się z tego momentu. Muszę go w jakiś sposób wykorzystać i to ode mnie zależy, jak to poprowadzę - dodaje piosenkarka.

Czytaj także:

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Ptakova (piosenkarka)

Data emisji: 9.11.2020

Godzina emisji: 13.18

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ten utwór jest dla mnie oddechem". Skubas o najnowszym singlu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 15:40
- "Haitańskie drzewa" odróżniają się od reszty utworów i są pewnym rozprężeniem na tej płycie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Skubas. Dlaczego singiel promujący album "Duch" jest inny niż reszta piosenek, która pojawi się na płycie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zuza Jabłońska z debiutanckim albumem. "Nie czułam większego stresu"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 15:30
- Ta płyta opisuje mnie, moje emocje i moje przeżycia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o debiutanckim krążku Zuza Jabłońska, jedna z gwiazd "The Voice Kids". Na jej płycie "Psycho" znalazło się wielu znanych gości, m.in. Czesław Mozil.
rozwiń zwiń