Natalia Moskal i jej album "There is a star"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 19:29
Choć tytuł płyty jest w języku angielskim, to album zawiera 14 piosenek znanych m.in. z włoskiego, powojennego kina w nowych aranżacjach Jana Stokłosy. Wszystkie po włosku zaśpiewała Natalia Moskal. Piosenki wybierali wspólnie we dwoje.
Natalia Moskal
Natalia MoskalFoto: Adam Romanowski

Piosenki są utrzymane w stylu bardziej dyskotekowym, co odbiega od dotychczasowego wizerunku piosenkarki, kojarzonej raczej z muzyka w stylu elektro-pop.

Posłuchaj
07:14 2020-11_13 14_26_34_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Natalia Moskal i jej album "There is a star" (Muzyczna Jedynka)

Natalia Moskal Natalia Moskal

- Ale to się zmieniło zupełnie, ta miłość do elektro-popu troszeczkę przygasła- mówi gość Programu 1 Polskiego Radia. Przyznaje, że długo jej po głowie chodził pomysł nagrania płyty z orkiestrą i udało się go zrealizować - o dziwo - w czasie pandemii.

Kate FREE 1200.jpg
Nowy singiel Kate. "Chciałabym przekazać coś dobrego ludziom"

Natalia Moskal wspomina, że z Janem Stokłosą nad aranżacjami pracowała zdalnie za pośrednictwem internetu lub telefonu. Trwało to trzy miesiące do czerwca, kiedy skończył się lockdown i można było wejść z orkiestrą do studia. Melodie były nagrywane z zachowaniem środków bezpieczeństwa, każdy z muzyków wchodził osobno do studia i nagrywał swoją partię. 

Piosenkarka od trzech lat mieszka w Mediolanie i tyle czasu uczy się języka włoskiego. Jest już w stanie porozumieć się, a nad prawidłową wymową słów w utworach czuwała jej włoska nauczycielka. Natalia Moskal nie żałuje, że zdecydowała się przyjechać do Italii, choć musi dzielić życie na dwa kraje.

Źródło: Natalia Moskal/Natalia Moskal, "Mambo Italiano"

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Natalia Moskal (piosenkarka)

Data emisji: 13.11.2020 

Godzina emisji: 14.26

ag

Zobacz więcej na temat: Anna Will Włochy piosenka

Czytaj także

Natasza Urbańska o nowym singlu. "Jest wynikiem mojej obserwacji"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 15:45
- Otwieram nowy rozdział w moim życiu artystycznym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natasza Urbańska. Jej najnowszy singiel zatytułowany "Nieuchronne" jest także zapowiedzią drugiego albumu, który ukaże się już w następnym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska o singlu "Zezowate szczęście" z albumu "Czułe struny"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 18:34
Aranżację do utworu napisał Adam Sztaba. Natalia Kukulska przyznaje, że muzyk jest na takim etapie, że robi poważne ruchy muzyczne. Dlatego w utworze można usłyszeć, zarówno patetyczny polski mazur, musicalowe rytmy jak i jazzowe brzmienia, zmienia się rytm i zmienia się harmonia.
rozwiń zwiń