Edward Hulewicz o życiu. "Bądźmy na nie otwarci, to nas odmładza"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 16:00
- Utarło się przekonanie, że w moim wieku właściwie nie powinno oczekiwać się od losu zbyt wiele. Nieprawda! Przełamujmy ten stereotyp - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Edward Hulewicz. Ten popularny piosenkarz jest obecny na polskiej scenie muzycznej od lat 60.
Edward Hulewicz
Edward HulewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
15:13 2020_11_17 13_23_36_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Edward Hulewicz i jego sposób na długowieczność (Muzyczna Jedynka)

W najbliższą niedzielę (22.11) Edward Hulewicz będzie świętował 83. urodziny. Piosenkarz znany jest m.in. z takich przebojów jak "Siała baba mak", "Za zdrowie pań" czy "Hej baby, baby".

tre voci.jpg
TRE VOCI z nowym albumem. "Nasze utwory czasem są spontaniczne"

- To wszystko zaczęło się od okresu, jak ja go nazywam, kamienia łupanego. Tamte czasy dla dzisiejszej młodzieży rzeczywiście są odległe. Moim muzycznym matecznikiem było Radio Poznań. W zasadzie wszystko, co teraz muzycznie stanowię, zaczęło się właśnie tam. Pierwsze moje kroki zawodowe i te już na profesjonalnej scenie - wspomina Edward Hulewicz.

Źródło: Old Memories/Edward Hulewicz, "Za zdrowie pań"

Sposób na długowieczność

Artysta przyznaje, że w świadomości ludzi utarło się przekonanie, iż w jego wieku nie powinno oczekiwać się od losu zbyt wiele. - Nieprawda! Przełamujmy ten stereotyp i róbmy wszystko, aby ten okres w naszym życiu stał się okresem żniw i zbierania plonów, a urodziny niech będą czasem dożynek. Nie siedźmy w ciepłych pantoflach przed telewizorem, wspominając swoje dawne czasy, tylko idźmy do przodu - twierdzi gość "Muzycznej Jedynki".

Zdaniem Edwarda Hulewicza każdy z nas powinien pokochać życie oraz samego siebie, jak również otworzyć się na życie, ponieważ właśnie to może nas odmładzać.

"Wśród spojrzeń"

Edward Hulewicz wraca pamięcią do piosenki zatytułowanej "Wśród spojrzeń". - Ten utwór mnie urzekł, bo jest ewenementem w moim repertuarze. Dosłownie nie wiedziałem jak do niego podejść. Jest to rzecz, która nie epatuje jakimś moim głosem, co było głównym elementem moich dotychczasowych produkcji. Ten piękny poetycki tekst maluje nastrojami i jest to coś na pograniczu poezji śpiewanej - zdradza piosenkarz.

Czytaj również:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Edward Hulewicz (piosenkarz)

Data emisji: 17.11.2020 

Godzina emisji: 13.23

DS

Czytaj także

Jan Kaczmarek – "Z pamiętnika młodej lekarki" to było jego dzieło

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 05:55
- To jest zasługa Tadeusza Drozdy, że on tego introwertyka zmusił do działania na estradzie, bo Janek był skromnym człowiekiem i z trudem przychodziły mu występy na scenie - mówił Stanisław Szelc, wspominając popularnego satyryka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak i Akustyk Amigos. "Jesteśmy przyjaciółmi, którzy lubią muzykować ze sobą"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 16:45
- Każda jednoznaczność, która była do tej pory, przestała była jednoznaczna - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Nowak o utworze "Cokolwiek ujęte". Singiel jest zapowiedzią albumu "Pół płyty", który ukaże się już 30 października. Kim są Akustyk Amigos, czyli twórcy projektu?
rozwiń zwiń