Cała Góra Barwinków wraca do lat 80. "Ta muzyka jest bliska mojemu pokoleniu"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 18:10
Cała Góra Barwinków powraca z nową epką, która zabiera nas w muzyczne lata 80. - Są to wspaniałe piosenki popowe o takim poziomie, jakiego dzisiaj często próżno szukać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kuba Kaczmarek. Co dokładnie usłyszymy na "Pop Goes Ska"?
Kuba Kaczmarek
Kuba KaczmarekFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Posłuchaj
13:44 2020_11_18 13_18_03_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Cała Góra Barwinków i nowa epka (Muzyczna Jedynka)

Mini-album "Pop Goes Ska" czekał na wydanie już od… 2014 roku. - Wzięliśmy wtedy udział w pewnym programie telewizyjnym i przygotowaliśmy tam kilka piosenek innych wykonawców w wersjach naszych płyt. Projekt leżał gdzieś tam w komputerze i udało się nam do tego powrócić przy okazji pandemii - przyznaje Kuba Kaczmarek.

Cugowski 1200.jpg
Wojciech Cugowski nagrywa solową płytę. "Lubię wiele odcieni muzyki rockowej"

Źródło: Cała Góra Barwinków - temat/"Girls just want to have fun"

4 utwory znanych gwiazd

Najnowsza produkcja coverowa Całej Góry Barwinków nawiązuje do lat 80. Znajdują się na niej piosenki Madonny, a-ha, Roxette i Cyndi Lauper.

- Są to 4 piosenki. Nie ukrywam, że myślimy o kontynuacji, ale zobaczymy, co przyniesie czas. Nie wiem jednak, czy będziemy znowu sięgać do lat 80. Chociaż być może to jest dobry pomysł, żeby zostać w tej epoce, bo rzeczywiście jest mi bliska osobiście i tak samo mojemu pokoleniu. Wtedy przecież wychowywaliśmy się. Poza tym są to też wspaniałe piosenki popowe, ale o takim poziomie, jakiego często dzisiaj niestety próżno szukać. Bardzo chciałbym, żeby powstała kontynuacja. Coś powoli się rodzi, ale zobaczymy, w którą stronę to pójdzie - twierdzi Kuba Kaczmarek.

Płyta autorska

Artysta zapowiada również autorski materiał, ale przyznaje, że praca nad nim idzie bardzo powoli. - W zeszłą niedzielę mieliśmy próbę i wzięliśmy się za nowe piosenki. Mam nadzieję, że powoli, mozolnie, ale dojedziemy również z autorskim materiałem. Autorską płytę faktycznie wydaliśmy już 2 lata temu, ale mieliśmy też trochę przetasowań w składzie i różnego rodzaju problemy, więc niestety idzie to dość powoli - wyjaśnia gość Jedynki.

Kuba Kaczmarek nie ukrywa, że swoje robią również odległości. On mieszka w Warszawie, natomiast większość zespołu w Kłobucku.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Kuba Kaczmarek (Cała Grupa Barwinków)

Data emisji: 18.11.2020 

Godzina emisji: 13.18

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kosmodrom zaprasza do Arizony. "Szukaliśmy symbolu tej piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 16:20
- W "Dart Seneca" zdecydowanie przenosimy się myślą i głową do amerykańskiej Arizony lat 70., 80. i nawet 90. - mówią w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Rękas i Gabek Rękas. Czy najnowszy singiel jest zapowiedzią pierwszego albumu zespołu Kosmodrom?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka ludowa. Piotr Kędziorek: czekamy na nagrania od muzykujących rodzin

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 16:10
- Muzyka ludowa jest stworzona do tego, żeby wspólnie muzykować, szczególnie w kręgach rodzinnych i domowych - mówi Piotr Kędziorek, szef Radiowego Centrum Kultury Ludowej w Polskim Radiu. Do 22 listopada najmłodsi słuchacze, jak również całe rodziny, mogą przesyłać swoje nagrania do konkursu "Nasze Muzyczne Źródełko".
rozwiń zwiń